جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

یک شهر ضیافت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یک شهر ضیافت

Loading the player...

دانلود آخرین برنامه پخش شده

 برنامه تلویزیونی "یک شهرضیافت" 1395

برنامه یک شهرضیافت همچون سالهای گذشته با رویکرد مدد رسانی در آزادی زندانیانِ جرایم غیر عمد وکمک رسانی به خانواده های ایشان در 30قسمت 90 دقیقه ایی هر روز راس ساعت 09:00 بصورت زنده و ترکیبی تهیه و از شبکه اصفهان پخش میشود  .

"با حمایت اداره کل زندانها و اقدامات تامینی استان اصفهان"

با عنایت پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) و با توجه به تجربه دو ساله موفق تولید برنامه تلویزیونی ویژه ماه مبارک رمضان با نام " یک شهر ضیافت " و با هدف ترویج فرهنگ مدد رسانی و توسعه ی خیر محوری در جامعه ی اسلامی اصفهان امسال همچون سالهای قبل این برنامه به فعالیت خود ادامه میدهد و درصدد است جهت کمک به  زندانیان در بند (جرایم غیرعمد) ویاری رساندن به خانواده هایشان گامی موثر تر از قبل بردارد

با توجه به اینکه حامی اصلی برنامه اداره کل زندانها و اقدامات تامینی استان اصفهان میباشد ،بسیاری دیگر از ارگانها ونهادها نیز در این مر یاری رسانی میکنند .

آیتم ها :

1.دعای روز ماه مبارک رمضان بصورت گرافیکی و اجرای زنده توسط یکی از قاریان و مادحان بنام.

2. 30 مستند موضوعی پیرامون زندان در قالب 30 مستند فاخر.

3.آیتم نمایشی زنده در قالب تله تاتر با موضوع برنامه.

4.معرفی و حضور مددجو در استیج برنامه و گفتگو با وی .

5.سی بحث کارشناسی و بررسی تحلیلی جرایم غیر عمد ترجیحا مطابق با جرم مددجوی آن برنامه به صورت زنده

6.چهره ویژه (سلبریتی)

*الف. تولید کلیپ بازدید چهره ویژه.

در این آیتم سلبریتی از یکی از بندهای زندان اصفهان بازدید خواهد داشت و این استقبال در قالب آیتم کوتاه تنظیم خواهد شد.

*ب.حضور سلبریتی در استودیو و گفتگو با مجری

*ج.حضور سلبریتی در برنامه همایش گلریزان که  پس از برنامه و افطار اجرا خواهد شد  و پخش آیتم دیدار مردمی از وی در همایش که در برنامه ی شب بعد خواهد آمد

*د.اعطای یادبود برنامه توسط مجری به سلبریتی ها.

7 .کلیپ پشت صحنه برنامه(گزیده اتفاق های شب قبل و مصاحبه با حضار در برنامه زنده بعد از اتمام برنامه با رویکرد حسی و عاطفی)

8.آیتم مستند معرفی خیریه ها

9.حضور مدیران خیریه و اعلام مبلغ مساعدت به امر ازادی زندانیان

10. آیتم مستندگونه معرفی اسپانسر

11.حضور اسپانسر و اعلام مبلغ مساعدت به زندان.

سال تولید: 1395

طراح : سیدمهدی مدنیان.همایون بلندبخت

تهیه کننده و مجری طرح : سید مهدی مدنیان

کارگردان : همایون بلندبخت

نرم افزار پخش گرافیک زنده: محمود جان نثاری لادانی

مجری : امین صادقی / حسن اکلیلی

نویسنده : مجید قضاییجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
نقدی بر برنامه تلویزیونی "یک شهر ضیافت" شبکه... جلال ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ۱۵:۵۱
با سلام متاسفانه برای جمع آوری کمک های مردمی و... reza ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۱۰:۱۶
باسلام برنامه خیلی عالیه... حسین مکادمی ۱۳۹۵/۰۴/۱ ۱۳:۵۸
شرکت در برنامه یک شهر ضیافت عباس ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ ۱۴:۱۸
انتقادی از برنامه امسال یک شهرضیافت شبکه اصفهان که... احمد ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ۰۰:۲۷
با عرض سلام و خسته نباشی ضمن قبولی طاعت و عبادات... علی ۱۳۹۶/۰۴/۳ ۲۳:۲۳

علی
با عرض سلام و خسته نباشی
ضمن قبولی طاعت و عبادات خواستم مخلصانه ی چیزیو بگم که شاید نشنیده باشید
من خانواده یه زندانی هستم...بعد از یک سال رفت و آمد در ستاد دیه روز های اخر از صدا و سیما آمدند و برنامه ضبط‌کردند اما‌متاسفانه فهمیدم در پخش برنامه هم پارتی بازی میشه آیا خیرانی که این همه بزرگواری میکنند در جریان هستن که در این برنامه پارتی بازی میشه
خیلییی زیاد پول جمع میشه اما معلوم نیس این پول ها کجا میره به خدا با این کار هایی که میکنن ایمان ما دیگه سست شده همش داریم کفر میگیم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۴/۳ ۲۳:۲۳
احمد
انتقادی از برنامه امسال یک شهرضیافت شبکه اصفهان که قبل از افطار پخش میشود:

با سلام و تشکر از اقدام خداپسندانه برنامه یک شهر ضیافت شبکه اصفهان، در آزادی زندانیان بی گناه؛ امیدواریم از انتقادات ما رنجیده نشوید؛ زیرا به قصد اصلاح و بهبود کیفیت است نه به قصد سرزنش:

1- اولا برنامه "یک شهر ضیافت" سالهای قبل با حضور استاد حسن اکلیلی و... بسیار طبیعی تر و جالبتر بود. اما امسال، مجریان با ایجاد جیغ و داد و شادی نمایشی میخواهند جلب توجه بینندگان را بکنند. و مصنوعی بودن رفتار آنها ما را آزار میدهد.

2- درست است که حنانه (دختر بچه سرطانی که خدا شفایش بدهد) فداکاری کرده؛ ولی چرا مجریان امسال از او یک بت میسازند؟
این اندازه مبالغه یعنی چه؟
مگر این همه افراد گمنام که بی نام و نشان و بدون ریا و نمایش، کمکهای بسیار بزرگتری کرده و میکنند ارزش کمتری دارند؟
مگر آن کودکی که در تصادف دچار مرگ مغزی شده و با اهدای قطعات بدنش سبب زندگی مجدد چند بیمار محتاج و بستری شده، و کسی او را نمیشناسد، ارزش بیشتری از حنانه خانم شما ندارد؟
چرا بزرگنمایی و اغراق و مبالغه میشود؟

3- سالهای پیش در برنامه شما بیشتر ذکر "یا علی" و صلوات شنیده میشد و همراه با آن اذکار شریف، استاد حسن اکلیلی کبوتری را از قفس آزاد میکرد.
ولی امسال نوای تار و تنبک و دایره و ریتم رقاصها و مطربها به برنامه راه یافته و حرمت ماه مبارک را هم شکسته است.
بحدی که غروب جمعه وقتی صدای بزن و بکوب برای جشن حنانه راه انداختید، برای اولین بار متاسفانه ناچار شدیم کانال تلویزیون را عوض کنیم. چون بقدری زشت و زننده و چندش آور شده بود که تحمل آن ممکن نبود...
شما را بخدا حرمت ماه رمضان را نشکنید و از اشخاص چه کوچک و چه بزرگ، بت نسازید!
زیرا همین کودک (حنانه) اگر - ان شاء الله - شفا پیدا کند، ممکن است با این لوس بازی ها و رقاص بازی ها دچار غرور، انحراف و ابتذال شود و از دست برود...
لطفا به هویت اسلامی و ایرانی خود، احترام بگذارید...
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ۰۰:۲۷
عباس
شرکت در برنامه یک شهر ضیافت
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ ۱۴:۱۸
حسین مکادمی
باسلام برنامه خیلی عالیه حتماخداونداجرشماراخواهدداد
درصورت صلاحدیدازکربلایی مهردادامانی هم دعوت کنیددرمراسم خیلی عالی
-1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۴/۱ ۱۳:۵۸
reza
با سلام
متاسفانه برای جمع آوری کمک های مردمی و برنامه سازی و آزادسازی زندانیان چندین را بهتر نیز وجود دارد که زندانی اینقدر سرافکنده شود و نه اینقدر مسئولین زندان خود را اینقدر مطرح نمایند - مطرح شدن به چه قیمتی ؟ متاسفانه صدا و سیما به هیچ وجه اجازه راهیابی افراد و چهره های جدید را به صدا و سیما نمی دهد
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۱۰:۱۶
جلال
نقدی بر برنامه تلویزیونی "یک شهر ضیافت" شبکه استانی اصفهان
شبکه استانی اصفهان در رمضان امسال نیز همانند سال های گذشته اقدام به تدارک برنامه تلویزیونی با نام "یک شهر ضیافت" نموده است که حدودا از یک ساعت قبل از اذان مغرب و افطار پخش می شود. در این برنامه که با همکاری انجمن مددکاری سازمان زندان های استان تدارک دیده شده است، سعی می شود تا با زنده کردن رسم نیکوی سنتی "گلریزان" و با جمع آوری کمک های مردمی برای مددجویان محکوم جرایم غیر عمد که در زندان به سر می برند، زمینه سازی برای آزادی آن ها و بازگشتشان به کانون خانواده در این ماه پر برکت صورت گیرد.
با اعتراف به پاکی و خلوص نیت سازندگان و مجریان این برنامه و آثار مثبتی نظیر احیای فرهنگ انفاق و کمک رسانی، گره گشایی از کار همشهریان نیازمند و ... که بر پخش این برنامه مترتب می باشد، نکته ای وجود دارد که می تواند تمام جنبه های مثبت این کار پسندیده را تحت الشعاع قرار داده و از ارزش آن در نظر مردم بکاهد و آن افشای هویت مددجویان و نمایش چهره آن ها به همراه خانواده های محترمشان در منظر عموم مردم است. هر بیننده ای با کمی دقت می تواند شرمساری و شرمندگی مددجو را هنگام حضور در صحنه و دریافت این کمک ها در مقابل مردم، خانواده ها و احیانا خویشاوندانی که به صورت زنده در حال مشاهده این برنامه هستند، احساس کند. آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده ایم که همسر و فرزندان این مددجویان چگونه می خواهند در آینده با نگاه ها و صحبت های سنگین خویشاوندانی کنار بیایند که به صورت زنده این برنامه ها را مشاهده کرده اند.
در گذشته و به رسم سنت نیکوی گلریزان برای کمک به خانواده های نیازمند، تعدادی از افراد قابل اعتماد مردم از جمله روحانیون سرشناس، کسبه معتمد شهر و ... با شناسایی افراد نیازمند در مجامع عمومی نظیر نمازجماعت، مراسم عزاداری و ... حاضر می شدند و بدون افشای هویت نیازمندان و مستمندان و با اتکا بر اعتمادی که بین آن ها و مردم وجود داشت، اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کردند. نگارنده کاملا به این مسئله واقف است که پیچیدگی های جامعه مدرن امروز قابل مقایسه با جامعه سنتی دیروز نبوده و در فضای اجتماعی پر تلاطم امروز، جلب اعتماد مردم حتی در حرف نیز ساده نیست چه رسد به عمل. با این حال حفظ حیثیت و آبروی مددجویان چیزی نیست که بتوان از آن به راحتی گذر کرد زیرا حیثیت، آبرو و شخصیت یک مددجو سرمایه ای است که اگر خدشه ای به آن وارد شود جبران آن دیگر با اجرای این برنامه ها میسر نمی شود.
امید است مسئولان مربوطه تمهیداتی را در فرایند اجرای برنامه در نظر بگیرند تا این نقص از برنامه خوب و ارزشمند "یک شهر ضیافت" برطرف شود و این برنامه تبدیل به یکی از افتخارات سیمای استان و مردم شهر اصفهان شود.
+8 (8 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ۱۵:۵۱