جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

یادواره شهیده زینب کمایی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یادواره شهیده زینب کمایی

Loading the player...

تهیه کننده : محمدرضا شاهزمانی

تصویربرداران : مهدی جمالزاده - علی حاجی ابوطالب

صدابردار: حمید کشاورزی

هر ساله،2 شهید دانش‌آموز توسط سازمان بسیج دانش‌آموزی به عنوان شهید شاخص انتخاب می‌شود که امسال شهیده زینب کمایی به عنوان شهید شاخص انتخاب شد.

شهیده زینب کمایی اصالتاً اهل آبادان است که به همراه خانواده در سال 1360 به دلیل جنگ تحمیلی به اصفهان نقل مکان می‌کند و پس از چند ماه اقامت در اصفهان به شاهین شهر منتقل و ساکن می‌شود.

 شهیده کمایی در مدتی که در اصفهان اقامت داشت، در مدرسه نجمه تحصیل کرد،این شهیده والا مقام با اینکه در روزهای پایانی اسفند 59 درس خواندن خود را از سر گرفت با تلاش بسیار تا پایان سال تحصیلی به عنوان دانش‌آموز ممتاز انتخاب شد.

شیهده کمایی پس از سکونت در شاهین شهر در مدرسه 22 بهمن مشغول تحصیل شدکه 8 آبان 1396 همزمان با سالروز شهید فهمیده پیش‌یادواره این شهیده برگزار و از سرود دانش آموزی رونمایی شد.

شهیده کمایی در شب سال تحویل سال 1361 در سن 15 سالگی از مادرش اجازه می‌گیرد که در مسجد المهدی شاهین شهر نماز بخواند که در مسیر، توسط عوامل گروهک تروریستی منافقین به علت فعالیت‌های انقلابی ترور می‌شود و جنازه این شهیده، 3 فروردین پیدا می‌شود و این در حالی است که در همان زمان 2 نفر از برادران و 2 نفر از خواهران این شهیده در عملیات فتح المبین حضور داشتند.

 پیکر شهیده کمایی همراه با پیکر شهدای عملیات فتح المبین در اصفهان تشییع و رو به روی خیمه گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شده است و از این شهیده دست نوشته، جدول محاسبه اعمال و 2 وصیت نامه بسیار عارفانه به جای مانده است.

 

سال تولید: 1396