سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

چِلَشتَم؛ 28 صفر-امامزاده آقاعلی عباس (ع) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چِلَشتَم؛ 28 صفر-امامزاده آقاعلی عباس (ع)

Loading the player...

تهیه شده در تولید و پخش سیمای مرکز اصفهان

مراسم آیینی چِلَشتَم؛ 28 صفر در امامزاده آقاعلی عباس (ع)  برگزار شد. این مراسم به صورت زنده از شبکه اصفهان به روی آنتن رفت.

هرساله در ایام ۲۸ صفر مراسم باشکوه عزاداری رحلت جانسوز پیامبر اسلام و حضرت امام حسن مجتبی (ع) در جوار بارگاه امامزادگان آقاعلی عباس و سید محمد (علیهماالسلام) برگزار می شود که چشم هر بیننده ای را خیره کرده و هر عاشق و دلداده ی به اهل بیت (علیهم السلام) را شاکر درگاه احدیت خواهد کرد که صاحبان چنین مراسمی وی را برای ارادت به ساحتش طلبیده است.

مردم بخش امامزاده روز ۲۸ صفر را به نام چلشتم یا همان چهل و هشتم (۴۸ روز بعد از واقعه عاشورا) می شناسند و کمتر کسی پیدا می شود که از این واژه در این ایام و برای نشانی دادن به افراد و گروه ها برای عرض ادب و بزرگداشت رحلت پیامبر خدا و سبط اکبرش استفاده نکند.

هرساله در چنین ایامی ده ها هزار زائر از سراسر ایران اسلامی و حتی کشورهای همجوار برای عرض ارادت به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) و سبط اکبرش آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و سید محمد (علیهماالسلام) را انتخاب می کنند؛ حضوری که هرساله باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود و هر شخص، گروه و هیئتی که به این مکان می آید قطعا تجسم حضور و شکوه را با خود خواهد برد و تبلیغ خواهد کرد.

تمام نهادها و مسئولان شهرستان نطنز و بخش امامزاده و در راس آن ها اداره اوقاف و امور خیریه بادرود تمام امکانات و ظرفیت های خود را چند روز قبل از فرارسیدن دهه آخر صفر به کار می گیرند و برای برگزاری باشکوه مراسم ۲۸ صفر یا همان چلشتم به کار بسته و نقاط ضعف سال های قبل را پوشش داده و نقاط ضعف را تقویت می کنند.

دعوت از سخنرانان و شخصیت های برجسته کشوری برای حضور در این مراسم یکی از رویکردهای اصلی مسئولان در این ایام محسوب می شود و هر ساله بیش از ۴۰۰ نیروی انتظامی و بسیجی در کنار خادمان رسمی و افتخاری و همچنین نیروهای امدادی به زائران خدمت رسانی می کنند و با تمام سعی و تلاش خود، امنیت را برای برگزاری یک مراسم باشکوه برقرار می سازند.

سال تولید: 1396