جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

چرا برق گرفتگی در تابستان چند برابر می‌شود؟ - نمایش محتوای مجازی

 

 

اخبار فضای مجازی

چرا برق گرفتگی در تابستان چند برابر می‌شود؟

چرا برق گرفتگی در تابستان چند برابر می‌شود؟


کولر‌های آبی بلای جان سهل انگاران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیر دفتر مدیر دفتر نظارت بر ایمنی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، لازم است شهروندان برای حفظ جان و سلامتی خود، نکات ایمنی مربوط به کولر‌های آبی را بدانند و رعایت کنند.
خلیل عباسپور افزود: شاید راه‌اندازی کولر‌ها کار ساده‌ای به نظر برسد، اما در واقع با جان افراد در ارتباط است.
 
وی به شهروندان توصیه کرد: نصب و راه‌اندازی کولر را باید سرویس کار مجاز انجام دهد و لازم است در ابتدا دفترچه راهنمای کولر مطالعه شود.
مدیر دفتر نظارت بر ایمنی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: سهل انگاری باعث می‌شود هر ساله تعداد زیادی از هموطنان به علت رعایت نکردن اصول ایمنی برق در کولر‌های آبی دچار برق گرفتگی و حادثه می‌شوند.


عباسپور با بیان اینکه برق گرفتگی ناشی از راه‌اندازی مجدد کولر را باید جدی گرفت، گفت: راه‌اندازی غیر حرفه‌ای کولر‌ها می‌تواند موجب بروزخسارات جانی و مالی شود.
مدیر دفتر نظارت بر ایمنی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه لازم است برای راه‌اندازی کولر‌ها از افراد متخصص بهره گرفته شود، گفت: همچنین باید توجه داشت که نشت آب از کولر‌ها نیز رخ ندهد و حتماً عایق کاری کف کولر انجام شود و همچنین اگر محل نصب کولر در ارتفاع، لبه پنجره یا بالکن قراردارند باید توجه داشت تا از راه‌های ایمن به نصب و سرویس کولر آبی اقدام کرد.
وی افزود: در بسیاری از موارد دیده شده که افراد به علت بی‌تجربگی قطع کردن برق را فراموش می‌کنند و متاسفانه دچار برق گرفتگی می‌شوند و لازم است هنگام سرویس کولر حتما برق قطع شود

آدرس کوتاه :