سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

چرا برق گرفتگی در تابستان چند برابر می‌شود؟ - نمایش محتوای مجازی

 

 

تولیدات و آثار

چرا برق گرفتگی در تابستان چند برابر می‌شود؟

چرا برق گرفتگی در تابستان چند برابر می‌شود؟


کولر‌های آبی بلای جان سهل انگاران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیر دفتر مدیر دفتر نظارت بر ایمنی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، لازم است شهروندان برای حفظ جان و سلامتی خود، نکات ایمنی مربوط به کولر‌های آبی را بدانند و رعایت کنند.
خلیل عباسپور افزود: شاید راه‌اندازی کولر‌ها کار ساده‌ای به نظر برسد، اما در واقع با جان افراد در ارتباط است.
 
وی به شهروندان توصیه کرد: نصب و راه‌اندازی کولر را باید سرویس کار مجاز انجام دهد و لازم است در ابتدا دفترچه راهنمای کولر مطالعه شود.
مدیر دفتر نظارت بر ایمنی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: سهل انگاری باعث می‌شود هر ساله تعداد زیادی از هموطنان به علت رعایت نکردن اصول ایمنی برق در کولر‌های آبی دچار برق گرفتگی و حادثه می‌شوند.


عباسپور با بیان اینکه برق گرفتگی ناشی از راه‌اندازی مجدد کولر را باید جدی گرفت، گفت: راه‌اندازی غیر حرفه‌ای کولر‌ها می‌تواند موجب بروزخسارات جانی و مالی شود.
مدیر دفتر نظارت بر ایمنی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه لازم است برای راه‌اندازی کولر‌ها از افراد متخصص بهره گرفته شود، گفت: همچنین باید توجه داشت که نشت آب از کولر‌ها نیز رخ ندهد و حتماً عایق کاری کف کولر انجام شود و همچنین اگر محل نصب کولر در ارتفاع، لبه پنجره یا بالکن قراردارند باید توجه داشت تا از راه‌های ایمن به نصب و سرویس کولر آبی اقدام کرد.
وی افزود: در بسیاری از موارد دیده شده که افراد به علت بی‌تجربگی قطع کردن برق را فراموش می‌کنند و متاسفانه دچار برق گرفتگی می‌شوند و لازم است هنگام سرویس کولر حتما برق قطع شود

آدرس کوتاه :