حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

چراغ آگاهی در جامعه باید روشن نگه داشته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

آگاه سازی خانواده ها از عواقب ناهنجاری های اجتماعی مهمترین ابزار برای سالم سازی جامعه است


نشست صمیمی پژوهشگران مرکز اصفهان

آگاه سازی خانواده ها از عواقب ناهنجاری های اجتماعی مهمترین ابزار برای سالم سازی جامعه است

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اصفهان ، جلسه مشترکی با محوریت پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی با حضور مدیر کل و مسئولان صداوسیما و معاون دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در صداوسیمای مرکز اصفهان برگزار شد.
در این جلسه دکتر احمدی افزادی مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی و مشارکت همه مردم در مبارزه با آسیب های اجتماعی و تاکید بر اینکه ایرانی اقتدار ایران را می خواهد و حتی آنهایی که به دین و اسلام اعتقادی ندارند ، اگر ایران را قبول دارند باید با همه توان وارد میدان شوند اظهار کرد: صداوسیما با تهیه و تولید برنامه های رادیویی ، تلویزیونی و خبری با محوریت کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی نقش بسیار مهمی در آگاه سازی اذهان عمومی دارد و نیاز است برنامه های مشارکتی نیز بین آموزش و پرورش و صداوسیما افزایش یابد تا بتوانیم این معضلات را به صورت کارشناسانه بررسی و ریشه کن کنیم.
مدیر کل صداوسیمای مرکز اصفهان افزود:  بایستی با تولید و پخش برنامه های پیشگیرانه ، حساسیت خانواده ها و جامعه را بیشتر کنیم تا کیان خانواده ها محکمتر شده و شاهد جامعه ای سالم تر و متدین تر باشیم.  
دکتر احمدی افزادی با اشاره به اینکه شیوه زندگی درست برای نوجوانان و پیشگیری از رفتارهای پر خطر در بین دانش آموزان باید به صورت جامع ترویج یابد گفت: در این زمینه نقش آموزش و پرورش ، اداره کل ورزش وجوانان و همچنین نهادهای مرتبط بسیار تاثیر گذار خواهدبود.
در ادامه حامد صبوری معاون دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر و قدردانی از مجموعه صدا و سیما به خاطر همکاری در طول سال و به ویژه تولید و پخش برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی و اطلاع رسانی گفت : با توجه به پوشش دهی گسترده اخبار و آمار بالای مخاطبان صداوسیما در مقایسه با سایر نهادها و بالا بودن آمار آسیب های اجتماعی همچون افزایش طلاق ، بالا رفتن سن ازدواج ، خشونت و اعتیاد نیاز است در این خصوص از ظرفیت صداوسیما برای اطلاع رسانی وآگاه سازی خانواده ها استفاده بیشتری شود و با حضور کارشناسان متخصص در برنامه های مختلف تولیدی و مشارکتی این آسیب ها بررسی وکنترل شود.
وی گفت :شناسایی دانش‌آموزان درمعرض خطر آسیب‌های اجتماعی،اجرای طرح مداخله‌های آموزشی،روانی واجتماعی برای دانش‌آموزان کم‌خطر،تدوین وتوزیع بسته‌های آموزشی، باموضوع آموزش مهارت‌های زندگی و شیوه فرزندپروری از برنامه‌های دیگر این اداره کل است.
صبوری با اشاره به اینکه بیشتر جرایم در شهرها مربوط به مناطق حاشیه نشین است افزود: انتظار می رود در این زمینه برنامه سازان و تهیه کنندگان صداوسیما با ترویج برنامه ها و مستندهای فرهنگی و هنری  اهتمام جدی خودرا نشان دهند.
در پایان این جلسه راه کار هایی برای ایجاد موانع استفاده از مواد و مخدر در مناطق مستعد برای اعتیاد و برنامه هایی نیز برای آگاهی بیشتر خانواده های افراد معتاد ارائه شد.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.