جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

پویان چراغی هنرمند موفق نوازنده نی اصفهان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

پویان چراغی هنرمند موفق نوازنده نی اصفهان

 پویان چراغی هنرمند موفق  نوازنده  نی  اصفهان در تاریخ 23/01/1362 در خانواده اي فرهنگي در شهر اصفهان بدنیا آمده و از همان ابتدا به همراه خانواده در شهر فولادشهر سکنی گزیدم. پدرم اهل آبادان و يكي از بهترین دبيران متعهّد و زحمتکش آموزش و پرورش در رشته های ریاضی و زبان است، كه در سال 1384 بازنشسته شدند. مادر نیز متولد اهواز است و كنيه ی وی به عارف نامي و روحاني جليل القدر حاج سيد ابوالحسن اصفهاني بازمي گردد كه در نجف اشرف تدفين شده اند. پس از به پایان رساندن دوران تحصیلات مقدّماتی در رشته ی ریاضی- فیزیک، در سال 1381 در   رشته ی کارشناسی فرش(گرايش طرّاحي) از دانشگاه هنر تبريز فارغ التّحصیل گردیدم و سپس در سال 1385 در مقطع  کارشناسی ارشد در سال 1385 در رشته ی هنر اسلامی«ورودی پژوهش هنر» به ادامه ی تحصیل پرداخته و پس از ارائه ی پایان نامه ی خویش با تأکید بر ارزش های محضور بر هنرهای سنّتی بر اساس مبادی و مبانی عرفان اسلامی تحت عنوان «سکوت، بیان هنر اسلامی» و با راهنمایی استاد فرهیخته و بزرگوار جناب دکتر نصرالله حکمت، این مقطع تحصیلی را نیز با معدل 17.88 در سال 1387 به پایان رسانیده و هم اکنون به عنوان مدرس دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر مشغول فعالیّت هستم.

اینجانب فعالیّت موسیقی خویش را از سال 1373 با فراگیری ساز نی آغاز نموده و در این طیّ طریق در خدمت استادان قره خانی و غیوری بوده و مخصوصاً از محضر دو استاد گرانقدر و فرهیخته استاد عبدالحسین جواهری و استاد محمّدعلی کیانی نژاد بهره های فراوان برده ام. همچنین به صورت غیرمستقیم از شیوه ی نی نوازی استاد کسایی تأثیرات وافری را دریافت کرده ام. هم اکنون به عنوان مدیرمسئول و مؤسس «آموزشگاه موسیقی گوشه» در شهر  پراستعداد فولادشهر به فعالیّت جدی در این راستا پرداخته و علاوه بر آن به عنوان مدرس ساز نی در شهرهای اصفهان، سپاهان شهر، بهارستان و فولادشهر مشغول به فعالیت هستم. از دیگر فعالیّت هایم در این راستا می توان به کسب مقام اوّل در جشنواره ی موسیقی غرب و شمال غرب کشور در رشته ی تکنوازی نی- 1383،‌ مقام برتر فستیوال گفتمان فرهنگ ها به عنوان نماینده ی جمهوری اسلامی ایران از اتّحادیه دانشجویان دانشگاه علیگره هندوستان-1390، سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی «ایوار»، «درای سپاهان» و «گوشه» و نوازنده ی نی گروه های «هونیواک» اصفهان، «راوشین» اصفهان، «آواز باران» اصفهان، «بامداد» تبریز، «صوفی» فولادشهر و اجرای برنامه های مختلف صحنه ای در داخل و خارج کشور و ... اشاره کرد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
استاد گرانقدرم جناب آقای چراغی من در این ایران... علی ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۱۷:۱۸
03152646450 شماره آموزشگاه استاد چراغی مرضیه ۱۳۹۶/۱۰/۷ ۱۸:۴۳
استاد تونا و و عالم عزیزم بنده مفتخر به شاگردی... بهنام ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۹:۳۰
افتخار میکنم که درکنار استاد چراغی بزرگوار دارم... مظاهر ۱۳۹۷/۰۵/۳۱ ۰۴:۵۷

مظاهر
افتخار میکنم که درکنار استاد چراغی بزرگوار دارم آموزش میبینم بهترینها رو واستون آرزو دارم آستاد عزیز
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۵/۳۱ ۰۴:۵۷
مرضیه
03152646450
شماره آموزشگاه استاد چراغی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۷ ۱۸:۴۳ در پاسخ علی
بهنام
استاد تونا و و عالم عزیزم
بنده مفتخر به شاگردی ایشون هستم
خدا حفظشون کنه ♥
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۹:۳۰
علی
استاد گرانقدرم جناب آقای چراغی
من در این ایران هستم و آشوک ساهنی خیلی دلش می خواهد به اصفهان بیاید و اگر این اتفاق افتاد به بنده ایمیل و شماره تماس بدید باهاتون در تماس خواهم بود.
Dr. Ali Mamhoori
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۱۷:۱۸