سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | جمعه، ۱۰ تیر ۱۴۰۱

پس از ابتلا به اومیکرون چه کار کنیم؟ - نمایش محتوای مجازی

 

 

تولیدات و آثار

پس از ابتلا به اومیکرون چه کار کنیم؟

پس از ابتلا به اومیکرون چه کار کنیم؟


به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز اصفهان، گرچه علائم امیکرون از دلتا خفیف‌تر، اما قدرت سرایت آن بسیار بیشتر است و برخی از درمان‌های خانگی موجب بهبود سریع‌تر امیکرون می‌شود.
قرقره آب نمک یک روش درمانی قدیمی برای سرماخوردگی بوده است که ممکن است در کنترل همه گیری کرونا و کاهش علائم مبتلایان مفید باشد.
بیماران کرونایی در روز‌های ابتدایی ابتلا دارای ویروس زیادی در بزاق و حلق خود هستند، قرقره آب نمک برای کم کردن فعالیت ویروس در ناحیه حلق بسیار اهمیت دارد و می‌تواند به طور قابل توجهی عفونت را در دستگاه تنفسی فوقانی کاهش دهد.
اگر به امیکرون دچار شده اید برای بهبود هر چه زودتر مایعات کافی بنوشیدتا سیستم ایمنی بدن تقویت و سموم آن دفع شود.
بی اشتهایی یکی از مهم‌ترین علائم بیماران مبتلا به کروناست که برای رفع آن توجه به رژیم غذایی تاثیر بسزایی در درمان بیماری دارد؛ اگر به دلیل بی اشتهایی حجم غذایتان کم شده بهتر است مفید غذا بخورید و از منابع پروتئینی و ریزمغذی‌ها استفاده کنید. سوپ‌های مقوی، ماهیچه غذا‌های مفیدی برای افراد مبتلا به کرونا هستند.
مصرف میوه را در دوران ابتلا به امیکرون فراموش نکنید و اگر تمایل به خوردن میوه ندارید، از آبمیوه‌های طبیعی استفاده کنید.
میوه‌هایی که ویتامین C دارند، نه‌تن‌ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند بلکه میزان التهاب ناشی از عفونت ویروس را نیز کاهش می‌دهند.
در دوران ابتلا به بیماری از انجام فعالیت سنگین بپرهیزید و بیشتر استراحت داشته و بخوابید. داشتن خواب کافی و با کیفیت از نظر روحی و جسمی برای بدن مفید است. برای بهبود خواب کمتر از موبایل و وسایل الکترونیکی استفاده نمایید و کافئین کمتر مصرف کنید.
استفاده از بخور در خانه برای تسکین علائم کرونا مؤثر است.
از دمنوش‌های گیاهی که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و در پیشگیری از ابتلا به کرونا مؤثر هستند، می‌توان به آویشن، نعنا، شیرین بیان، گل گاوزبان، رزماری و بابونه اشاره کرد.

آدرس کوتاه :