جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

پخش مستند «میهمان همیشگی دانش آموزان» از شبکه اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

خبرگزاری صداوسیمای مرکز اصفهان مستندی را با نام"میهمان همیشگی دانش آموزان" با موضوع شهید علینقی توکلی ، نخستین شهید دانشکده صداوسیما تهیه و تولیدکرده است

پخش مستند «میهمان همیشگی دانش آموزان» از شبکه اصفهان


تولیدمستند"میهمان همیشگی دانش آموزان" با موضوع شهید علینقی توکلی ، نخستین شهید دانشکده صداوسیما

خبرگزاری صداوسیمای مرکز اصفهان مستندی را با نام"میهمان همیشگی دانش آموزان" با موضوع شهید علینقی توکلی ، نخستین شهید دانشکده صداوسیما تهیه و تولیدکرده است

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، این مستند گزارشی به مناسبت 26 آبان ماه ، سالروز شهادت شهید علینقی توکلی ، نخستین شهید دانشکده صداوسیما تولید و در بخش های مختلف خبر شبکه اصفهان پخش شد.
شهید علینقی توکلی فروردین سال 38 در روستای لایبید از توابع میمه اصفهان متولد شد .
وی سال 58 وارد دانشکده صداوسیما شد و در سال 57 بدنبال اوج گیری تظاهرات مردمی علیه رژیم پهلوی ضرورت تشکیلات اسلامی را در محیط دانشگاهی احساس کرد و با عده ای دیگر از برداران تصمیم به راه اندازی و تاسیس انجمن اسلامی دانشجویان کرد .
سخنرانیهای  پر جنب و جوش او در آمفی تئاتر دانشکده علیه گروهکها و اعتقاد راسخ او  به خط سرخ ولایت فقیه و انقلاب فرهنگی اسلامی در دانشگاهها و عضویتش در دفتر تحکیم وحدت و جهاد دانشگاهی دانشکده و کوششهایش در تاسیس انجمن های اسلامی در گرمسار و زادگاهش لایبید و نیز تاسیس صندوقهای تعاونی کارگران و قرض الحسنه انجمن اسلامی  از او چهره ای فعال و پر تحرک ساخته بود .
وقتی احساس کرد به جهت فعالیت های ضد انقلابیون در سنندج تشنگی عمیق فرهنگی    و جود دارد راهی آن دیار شد و چهار ماه تمام در سنگر صداوسیمای مرکز سنندج به خدمت مشغول شد .
وی سر انجام 26 آبان سال 61 در عملیات محرم در منطقه سومار بعلت انفجار مین آسمانی شد  .
شهید توکلی به مادرش وصیت کرده بود که او را مقابل مدرسه ای در روستای لایبید دفن کنند و امروز مدرسه ای راهنمایی بنام این شهید تاسیس شده است و بر روی سنگ مزار این شهید نوشته شده : پیرو ولایت فقیه باشید.
 این مستند به تهیه کنندگی و خبرنگاری احمدرضا عظیمی ، تصویربردار جواد استکی و تدوین مرضیه ملک محمد تولید شده است.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.0 stars out of 5.