جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ورزش پاراگلایدر در خنب کاشان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

ورزش پاراگلایدر در خنب کاشان

Loading the player...

دانلود

روستای گردشگری خنب، یکی‌از روستاهای بسیار کهن و قدیمی بخش مرکزی کاشان است که در منطقه کوهستانی واقع شده و دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و زیارتی از جمله مرقد مطهر امامزاده طاهر(ع) از نوادگاه حضرت امام سجاد(ع)، دشت وسیع گل محمدی و درختان قطور گردو و بادام است.
روستای خنب با جمعیت بیش ۵۰۰ نفر در ‪ ‪ ۱۵کیلومتری جنوب غربی کاشان و پنج کیلومتری آزاد راه قم - کاشان - اصفهان واقع شده است.

سایت پارک کوهستان که در فاصله سه کیلومتری کاشان در حاشیه کویر قرار دارد ، محل مناسبی برای پروازهای پاراگلایدر و پاراموتور است. این سایت با قرار گرفتن در دل کویر از ویژگی های طبیعی خاصی برخوردار است که از جمله آن می توان به نوع دیواره بودن آن، ارتفاع۴۸۰ متری و جاده قابل دسترسی اشاره کرد.

ورزش چترپرى  یا پاراگلایدر یک ورزش تفریحی و رقابتی مخاطره آميز است. در هنگام پرواز، خلبان آن پروازى با ويژگى هايى مثل سبک وزنى و پرواز آزاد را به طور همزمان با يک چتربال (به انگلیسی: Paraglider) كه در واقع نوعى بادپر است تجربه مى كند. چتربال موتور ندارد و نشست و برخاست آن توسط پاهاى خلبان انجام مى گيرد. در هنگام پرش، خلبان خود را با تسمه‌هایی به یک چتربال، وصل مى كند. این چتربال مانند بال هواپیما باعث تعلیق می‌شود و خلبان با استفاده از طناب‌هایی چتربال را کنترل می‌کند تا جهت و سرعت حرکت خود را تغییر دهد. چتربال یک وسیله نوظهور پروازی است که به سرعت در جهان در حال توسعه می باشد. این وسیله ساده ترین وآخرین دستاورد بشر برای پرواز شخصی است. این وسیله با توجه به اینکه وزن و حجم کوچکی دارد به راحتی قابل حمل میباشد. سازه بال از نوعی پارچه خاص نایلونی و توسط بندهایی بسیار محکم از جنس کولار ترکیب یافته اند، که توسط یک قفل فولادی بنام کارابین به هارنس که همان صندلی و در بر گیرنده خلبان است متصل می گردد.