جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

همزمان با ایام شهادت سردار سلیمانی از برنامه های تولیدی شاخص صدا سیمای مرکز اصفهان رونمایی شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


همزمان با ایام شهادت سردار سلیمانی از برنامه های تولیدی شاخص صدا سیمای مرکز اصفهان رونمایی شد.


آئین شروع تولید 20 مستند فرماندهان شهید استان و ویژه برنامه تلویزیونی همسران شهید / فراخوان برگزاری دوره های آموزشی اصول و سردبیری برنامه های تلویزیون

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز اصفهان ، آقای عبدالحسینی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان در این آئین ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: شهدای گرانقدر اسلام در حوزه دفاع مقدس سال ها ایستادگی کردند؛ اما امروز نوع جنگ  متفاوت شده و حمله دشمن به فرهنگ و مراکز فرهنگی گسترش یافته و  دشمن به لحاظ رسانه ای تلاش های بسیاری برای ضربه زدن به نظام اسلامی داشته و در واقع جنگ تمام عیار علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته است.
وی با اشاره به تقدیم بیش از 23 هزار شهید استان اصفهان به انقلاب اسلامی که این تعداد 10 درصد شهدای کشور را به خود اختصاص داده است افزود: استان اصفهان در همه معادلات فرهنگی ، سیاسی و امنیتی حضور داشته و همواره تاثیر گذار بوده است ؛ اما باید این واقعیت را بپذیریم که با وجود همه تاثیر گذاری در همه حوزه ها این استان مظلوم واقع شده است.
آقای عبدالحسینی ادامه داد: یکی از کارهایی که می توانیم  برای این استان انجام دهیم و در واقع حق مطلب را ادا کنیم استفاده از ظرفیتهای  فرهنگی استان  است و ما باید در قالب رسانه در این حوزه تولیدات فاخر وشاخص داشته باشیم.
مدیر کل صدا وسیمای مرکز اصقهان اظهار داشت : شاید کمتر کسی  در کشور و یا حتی استان بداند که در اصفهان در یک روز 360 شهید تشییع شده است و تفهیم این موضوع به نسل چهارم انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است؛ امسال صدا و سیمای مرکز اصفهان مستند فاخر تلویزیونی با عنوان روز حماسه به مناسبت 25 آبان تولید و پخش کرد که البته باید برنامه سازی بیشتری در این زمینه انجام شود.
آقای عبدالحسینی اضافه کرد: همواره یکی از  دغدغه های من این است که چرا با وجود سرداران رشید اصفهانی تا کنون سریالی ساخته نشده است که خوشبختانه با هماهنگی با سپاه و نهاد های مختلف  فرهنگی مرتبط با این موضوع، قدم های مثبتی برای ساخت سریال شهید خرازی برداشته شد.
وی ادامه داد: صدا وسیما نیز برای ساخت سریال شهید خرازی و دیگر فرماندهان 50 در صد مشارکت می کند و امیدواریم دیگر دستگاه های فرهنگی در این زمینه مارا یاری کنند.
آقای عبدالحسینی با اشاره به اینکه برای ساخت سریال ، مستند و کلیپ در حوزه دفاع مقدس و شهدا باید کارهای قوی و اثر بخش تولید شود گفت: خوشبختانه در ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی  ایده جالبی با عنوان ماجرای یک انگشتراز همکاران فضای مجازی و آقای مهران عمرانی تولید شد و در فضای مجازی بیش از 30 میلیون بازدید داشت و بارها از صفحه اینستاگرام حذف واخطار داده شد.
وسعت مکتب حاج قاسم از مرزهای ایران فراتر بود
در ادامه این مراسم سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان ضمن قدردانی از اقدامات و کارهای فاخر صدا وسیمای مرکز اصفهان گفت : دشمن همواره  برنامه ریزی در زمینه جنگ نرم داشته و همواره کانون خانواده را مورد هجمه قرار داده است و جنگ امروز در این فضا شکل گرفته و فرهنگ غرب را به خانواده ها القا می کند.
وی با اشاره به اینکه در این زمینه دشمن سرمایه گذاری وسیعی کرده است افزود: امروز تبلیغات غربی تنها محدود به ماهواره و  فضای مجازی نیست و دشمن در قالب انیمیشن ، لوازم التحریر جوانان ما را هدف قرار داده است .
 وی در ادامه گفت : در کشور شهدای پر افتخاری همچون شهید زرین داریم که  بیش از 2000 شلیک موفق داشته است و می طلبد  آثار فاخری برای شهدایی همچون شهید زرین به عنوان تنها تک تیر انداز در دوران دفاع مقدس  ساخته شود.  
وی گفت : رهبر معظم انقلاب  اسلامی ازحاج قاسم سلیمانی به عنوان یک مکتب نام بردند و در واقع ولایت مداری ولایت پذیری و ولایت باوری از ویژگی های این شهید والا مقام بود.
سردار فدا گفت : شهید سلیمانی  زمانی که مدال افتخار را از رهبر معظم انقلاب اسلامی دریافت کرد مغرور نشد و با وجود اینکه ماموریتش مقابله با داعش بود به صورت خودجوش در سیل خوزستان حضور یافت و امداد رسانی کرد.
در این مراسم از تولید 20 مستند فرماندهان شهید استان با عنوان همیشه فرمانده و همچنین فراخوان برگزاری دوره آموزش اصول سردبیری برنامه های تلویزیونی رونمایی شد.
همچنین به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با حضور مدیر کل مرکز و فرماندهان سپاه و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از حاجیه خانم بحرینیان خواهر و مادر شهید اصفهانی که برادر و 3 فرزندش را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است تقدیر شد.
در ادامه  این مراسم از پدر شهید مهندس مهدی اسحاقیان که در هواپیمای اوکراین به درجه شهادت نائل شد با اهدای تابلو فرش تقدیر شد.
در پایان از آثار شاخص معاونت های صدا ، خبر ، سیما وفضای مجازی تقدیر شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.