جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

نگهداری از پوست - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

نگهداری از پوست

Loading the player...

پوست يکي از مهمترين و بزرگترين اعضاي بدن است که با تشکيل يک سطح محافظتي ميان محيط اطراف و اعضاي داخل بدن که گاهي نشان دهنده زيبايي و حالات دروني فرد بوده که اگر بدرستي از آن نگهداري شده باشد آينه تمام نماي تندرستي است و فردي که در حفظ و نگهداري و طراوت پوست خود از زمان جواني موفق بوده باشد داراي ظاهري زيبا و دلچسب خواهد بود. اما اين مسئله با معيارهاي امروزي و با توجه به زندگي ماشيني و آلودگي روز افزون هوا ، استفاده از مواد شيميايي نا مناسب و فشارهاي رواني بعيد به نظر ميرسد و دقيقاً به همين دلايل پوست نمي تواند وظايف خود را به خوبي انجام دهد.

پوست داراي وظايفي از قبيل محافظت ، تنظيم دما و تنظيم ترشحات در سطح بدن است و بعلاوه با همراهي کليه ها به دفع مايعات اضافي و همچنين سموم بدن مي پردازد و همچنين تغيير و تبديل بسياري از مواد از طريق پوست انجام مي گيرد.

ساختار پوست

پوست بدن از لايه هاي مختلفي که عبارتند از :

لايه خارجي با اپيدرم ، لايه مياني يا که نوعي بافت پيوندي است و لايه زير پوست که عمدتاً از بافت چربي تشکيل شده است وظيفه توليد سلول هاي تازه بر عهده لايه زير پوست يا درم است.سلول هايي که دائماً به لايه سطحي منتقل شده و تبديل به سلول مرده يا شاخي مي شوند.پوست براي محافظت خود در مقابل صدمات خارجي داراي پوششي با خاصيت اسيدي است. استفاده از مواد مناسب براي تميز نگه داشتن پوست کاملاً ضروري به نظر مي رسد. دليل اصلي بيماراني که از ناراحتي هاي پوستي رنج مي برند و به متخصص پوست مراجعه مي نمايند تحريکات جلدي است که با از بين رفتن سطح محافظ پوست حاصل مي شود که با استفاده از مواد مناسب مي توان سطح محافظ پوست را به حالت طبيعي بازگردانده و نگهداري کرد.