سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

میراث کهن اصفهان به روایت تصویر - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


میراث کهن اصفهان به روایت تصویر


ساخت مجموعه مستند میراث کهن3در شبکه اصفهان

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، مجموعه مستند میراث کهن 3 به سفارش سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با هدف معرفی جاذبه های طبیعی و بومگردی ، میراث فرهنگی و صنایع دستی بعضی از شهرستانهای استان اصفهان تولید شده است.
کار ساخت و ساز این مجموعه از سال ۱۳۹۷با ایجاد تفاهم نامه ایی بین صداوسیمای مرکز اصفهان و اداره کل میراث فرهنگی . گردشگری و صنایع دستی آغاز شد.
در سال 97 و تولید سری اول این مجموعه در 12 قسمت به آثار تاریخی شش شهرستان غرب استان شامل خوانسار، گلپایگان، چادگان، فریدونشهر، فریدن و بویین و میاندشت پرداخته شد و در سال 98 سری دوم میراث کهن در 16 قسمت جاذبه های گردشگری مناطق مختلف شهرهای شرقی اصفهان شامل سجزی، کوهپایه، تودشک، هرند،اژیه و شهرستان ورزنه معرفی شد.
در ادامه تولید این مجموعه مستند، میراث کهن 3 به تازگی مراحل تصویربرداری را پشت سر گذاشته و هم اکنون در حال تدوین و صداگذاری است.
 سری جدید میراث کهن مربوط به بررسی جاذبه ها شهرستانهای نایین و اردستان ومناطق مختلف این دو شهرستان در ۱۸ قسمت است که با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی .گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان تهیه شده است. .
همچنین در ادامه تولید این مجموعه در آینده به معرفی جاذبه های گردشگری در دیگر نقاط شهرستانهای استان پرداخته خواهد شد.
این مجموعه با مشاوره و راهنمایی و نظارت  کارشناسان و مدیران ارشد اداره میراث فرهنگی و به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید عکاف زاده و سید حسن حسینی، تدوین و صداگذارمحسن هاشمی، تصویر بردارحفیظ الله قاسمی، دستیار تصویر امیر فضل اللهی، تصاویر هوایی محمد علی قمیان، صدا بردار پشوتن تهماسبی و روح الله رفیعی، موسیقی هومن همامی، نویسنده و گوینده متن بهمن داوری تولید می شود.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.