رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

میراث کهن اصفهان به روایت تصویر - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبرساخت مجموعه مستند میراث کهن2 در شبکه اصفهان

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، مجموعه مستند میراث کهن 2 به سفارش سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با هدف معرفی جاذبه های طبیعی و بومگردی ، میراث فرهنگی و صنایع دستی بعضی از شهرستانهای شرق استان اصفهان در حال تهیه و تولید می باشد.
در این مستند سعی شده است تا حد امکان به مردم بومی نزدیک شده و به آداب و رسوم ، آواهای محلی و زبان و گویش آنها نیز پرداخته شود.
نکته قابل توجه در این مستند ، طبیعت زیبای بکر هر شهرستانی است که نظر هر انسانی را به خود جلب میکند همچنین وجود تنوع قومی و مذهبی با اقوام مختلف(فارس، ترک، لر، گرج ، ارمنی و عرب) و ادیان مختلف (مسیحی و مسلمان ) در کنار همدیگر به صورت مسالمت آمیز زندگی میکنند و در عین اختلافهای فرهنگی وجوه تشابه فراوان دارند.
 همچنین  فعالیتهایی در زمینه بومگردی با هدف جذب گردشگر در این مناطق توسط بخش خصوصی آغاز شده که در مستند میراث کهن به آنها نیز پرداخته شده است.
این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید عکاف زاده و سید حسن حسینی ، مدیرتولید و برنامه ریز محمدرضاشاهزمانی ، دستیار کارگردان و تدوین محسن هاشمی ، نویسنده و محقق مجید عکاف زاده ، نور و تصویر حفیظ الله قاسمی ، صدابردار پشوتن طهماسبی ، تصاویر هوایی محمد علی قمیان و گرافیک و صداگذاری سیدحسن حسینی تولید می شود.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.