جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

میراث کهن اصفهان به روایت تصویر - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

مجموعه مستندی با نام میراث کهن در شبکه اصفهان تهیه و تولید شده است

میراث کهن اصفهان به روایت تصویر


تهیه و تولید مجموعه مستند میراث کهن در شبکه اصفهان

مجموعه مستندی با نام میراث کهن در شبکه اصفهان تهیه و تولید شده است

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، مجموعه مستند میراث کهن در هشت قسمت بیست دقیقه ای به سفارش سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با هدف معرفی جاذبه های طبیعی و بومگردی ، میراث فرهنگی و صنایع دستی بعضی از شهرستانهای استان اصفهان تهیه و تولید می شود.
در این مستند سعی شده است تا حد امکان به مردم بومی نزدیک شده و به آداب و رسوم ، آواهای محلی و زبان و گویش آنها نیز پرداخته شود.
در حال حاضر تصویربرداری از شش شهرستان چادگان ، فریدونشهر ، خوانسار ، گلپایگان ، بویین میاندشت و فریدن به اتمام رسیده و در حال تدوین است.
نکته قابل توجه در این مستند ، طبیعت زیبای بکر هر شهرستانی است که نظر هر انسانی را به خود جلب میکند همچنین وجود تنوع قومی و مذهبی با اقوام مختلف(فارس، ترک، لر، گرج ، ارمنی و عرب) و ادیان مختلف (مسیحی و مسلمان ) در کنار همدیگر به صورت مسالمت آمیز زندگی میکنند و در عین اختلافهای فرهنگی وجوه تشابه فراوان دارند.
 همچنین  فعالیتهایی در زمینه بومگردی با هدف جذب گردشگر در این مناطق توسط بخش خصوصی آغاز شده که در مستند میراث کهن به آنها نیز پرداخته شده است.
این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید عکاف زاده و سید حسن حسینی ، مدیرتولید و برنامه ریز محمدرضاشاهزمانی ، دستیار کارگردان و تدوین محسن هاشمی ، نویسنده و محقق مجید عکاف زاده ، نور و تصویر حفیظ الله قاسمی ، صدابردار پشوتن طهماسبی ، تصاویر هوایی محمد علی قمیان و گرافیک و صداگذاری سیدحسن حسینی تولید می شود.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.