سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳ مرداد ۱۴۰۰

مستند روایت زندگی پیرغلامان در شبکه اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


مستند روایت زندگی پیرغلامان در شبکه اصفهان


برنامه ای با نام "کسوت عاشقی" در شبکه اصفهان تولید و هم زمان با آغاز ماه محرم پخش می شود

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان این مستند  با توجه به معرفی 24 نفر از پیرغلامان امام حسین علیه السلام به اجلاس پیرغلامان یزد تولید  و هر قسمت از آن با محوریت یکی از این عزیزان شکل می گیرد.
در این برنامه  بخش هایی کوتاه و مستند از زندگی روزمره پیرغلام پخش می شود و سپس تصاویر قدیمی( عکس یا فیلم ) از مراسم عزاداری محرم به همراه نوحه های قدیمی پخش می شود سپس گوشه هایی از حضور پیرغلام در اجلاس یزد ( جلسات، بازدیدها، تجلیل، حضور در اجلاس ) به صورت مستند پخش شده و در بخش پایانی نیز مصاحبه با پیرغلام انجام شده و برنامه با تیتراژ پایان به انتها می رسد.
محل ضبط و تصویربرداری این مجموعه استان های اصفهان و یزد می باشد و در خلال آن نیز در قالب مستند گزارشی به اجلاس بین المللی پیرغلامان در استان یزد پرداخته خواهد شد.
در هر قسمت از این برنامه تلاش می شود با توجه به محدودیت زمان و فرصت ، اشاره‌ی تصویری گذرایی به زندگی هریک از پیرغلامان ، اعم از زندگی خصوصی ، سبک زندگی و نیز حضور در اجلاس پیرغلامان و نیز نظرات کوتاه دیگران در مورد وی صورت گیرد.
در این مجموعه محورهایی چون عشق و ارادت خالصانه به اهل بیت علیهم السلام ، بصیرت افزایی در مباحث تولی و تبری ، تاثیر تولای اهل بیت علیهم السلام در سبک زندگی ، تبیین اخلاق و رفتار محبان اهل بیت علیهم السلام ، مداحی عالمانه ، مستند ، و فرهنگ ناب تشیع مورد بحث و نظر پیرغلامان قرار خواهد گرفت.
این برنامه در 24 قسمت 10 الی 12 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی حسینعلی رحیمی ، تصویربردار ، نورپرداز و صدابردار حفیظ الله قاسمی و تدوین مهدی ملک احمد تولید می شود.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.