رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

مرمت مسجد علی از آثار تاريخي دوره سلجوقي در اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

مرمت مسجد علی از آثار تاريخي دوره سلجوقي در اصفهان


در آستانه نوروز و ورود گردشگران ، بخشی از مسجد علی ومناره آن مرمت شد. به گزارش خبرگزاري صدا وسيما، مدیر منطقه 3 شهرداری اصفهان امروز گفت: برای مرمت این بنای تاریخی از پارسال تاکنون چهارمیلیارد هزینه شده است. منصور نجفی افزود: سبک سازی سقف و ایزولاسیون ، رنگ آمیزی حجره ها و کاشی کاری مسجد از مراحل مرمت این بنای تاریخی در این مدت است. مسجد تاریخی علی واقع در میدان تاریخی امام علی اصفهان دارای تک مناره ای باشکوه از دوره سلجوقی با ارتفاع بیش از 50 متر است که پنج کتیبه روی مناره باکاشی فیروزه ای به عبارات مذهبی تزیین شده است. مسجد علی و مناره سلجوقی آن با شماره 96 ، دی 1310 درفهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

مرمت مسجد علی از آثار تاريخي دوره سلجوقي در اصفهان

در آستانه نوروز و ورود گردشگران ، بخشی از مسجد علی ومناره آن مرمت شد.

به گزارش خبرگزاري صدا وسيما، مدیر منطقه 3 شهرداری اصفهان امروز گفت: برای مرمت این بنای تاریخی  از پارسال تاکنون  چهارمیلیارد هزینه شده است.

منصور نجفی افزود: سبک سازی سقف و ایزولاسیون ، رنگ آمیزی حجره ها و کاشی کاری مسجد از  مراحل مرمت این بنای تاریخی در این مدت است.

مسجد تاریخی علی واقع در میدان تاریخی امام علی اصفهان دارای تک مناره ای باشکوه از دوره سلجوقی با ارتفاع بیش از 50 متر است که پنج کتیبه روی مناره باکاشی فیروزه ای به عبارات مذهبی تزیین شده است.

مسجد علی و مناره سلجوقی آن با شماره 96 ، دی 1310 درفهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.