جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مراسم عزاداری هشتم محرم - آران و بیدگل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مراسم عزاداری هشتم محرم - آران و بیدگل

Loading the player...

تهیه شده در تولید و پخش سیمای مرکز اصفهان

با توجه به وجود آیین‌های سنتی و دیرینه عزاداری در ماه مبارک محرم در شهرستان آران و بیدگل ، امسال نیز همچون سال‌های گذشته، دوربین‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای به تصویر کشیدن گوشه‌هایی از حرارت عشق مردمان این خطه به سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در این آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) مستقر شدند.

گفته می شود، مردمان این منطقه اولین کسانی بودند که پای سخنان و روایت‌گری‌های فرزند بلافصل امیرالمومنین علی (ع) از وقایع دلسوزانه سرزمین کربلا مویه کردند و بر مظلومیت سرور شهیدان عالم و یاران با وفایش گریستند.

برپایی حسینیه‌ها و تکایای بسیار در گوشه گوشه آران و بیدگل، ایجاد چندین ایستگاه صلواتی در هر کوچه و خیابان، به راه‌انداختن دسته‌های هیات، برافراشتن پرچم‌ها و بیرق‌های عزای سید و سرور شهیدان در روزهای منتهی به ماه محرم و پخش غذای نذری در تمامی روزهای ماه عزای شاه عالمین در سطح شهر تنها نشان‌دهنده گوشه‌هایی از ارادت مردم این شهرستان به حضرت اباعبدلله الحسین (ع) است.

 تصویر برداری از این مراسم از طریق 9 دوربین مستقر در آستان و خیابان منتهی به حرم مطهر انجام شد و به صورت زنده در هشتم محرم 1396 ساعت 17:20از شبکه استانی اصفهان به روی آنتن رفت.

سال تولید: 1396