جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

محمد بحرانی(جناب خان ) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محمد بحرانی(جناب خان )

Loading the player...محمد بحرانی ، صدا پیشه و بازیگر ایرانی متولد ۱۳۶۰ در شیراز می باشد. او دارای مدرک لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است. علاقه وی به نمایش عروسکی از جشنواره‌های تئاتر عروسکی دانشجویی آغاز شده تا اینکه در سال ۸۰ در نمایشی، مریم سعادت که داور یکی از این جشنواره‌ ها بود کار وی پسندید و از او برای کار در یک برنامه تلویزیونی دعوت کرده و وارد دنیای تلویزیون شد.

از جمله کارهای بحرانی مجموعه‌ های استاد همه‌ چی‌دون، شهر کودکان بود. از دیگر کارهای او می‌توان به مجموعه با ما کاش باشی اشاره کرد که وی در این مجموعه صداپیشه عروسک آقا شجاع است. اما اوج محبوبیت و شهرت او در مجموعه کلاه قرمزی و صدا پیشگی دو عروسک محبوب و دوست داشتنی ببعی و آقوی همساده رقم خورد.

فعالیت‌ها :
سینمایی :
 ۱۳۸۶ رفیق بد
 ۱۳۹۲ طبقه حساس
 ۱۳۹۳ نزدیکتر
 ۱۳۹۳ فرار از قلعه رودخانه
تلویزیونی :
بازیگری :
 تله تئاتر یغمای باشکوه خورشید
 مجموعه مکتب خانه غیرانتفاعی
 یه کوچه، یه خونه
صدا پیشگی :
 ببعی (کلاه قرمزی)
 آقوی همساده (کلاه قرمزی)
 استاد همه‌چی‌دون (استاد همه‌چی‌دون)
 جناب خان در کوچه مروارید و خندوانه
 وی همچنین در نمایش عروسکی کنسرت حشرات صدا پیشه، عروسک‌گردان و شاعر بوده است.
خوانندگی :
 وی پیش از جام جهانی فوتبال و لیگ جهانی والیبال به‌همراه امیر سلطان‌احمدی موزیک‌ویدئوهایی در حمایت از تیم ملی منتشر کرد.


عروسک جناب خان
 جناب خان نام شخصیتی عروسکی، ساخته شده توسط هدیه هاشمی با صدا پیشگی محمد بحرانی و عروسک گردانی مهدی برقعی و حامد ذبیحی می‌ باشد. جناب خوانده و اِلجنابو برخی از القاب وی می باشد. او که فرزند جناب جان است، برای نخستین بار در مجموعه نمایش خانگی کوچه مروارید حضور پیدا کرد؛ این سریال به کارگردانی سعید سالارزهی ویژه مخاطبان کودک در سال ۱۳۹۳ تولید شده که در آن ۲۵ شخصیت عروسکی به همراه رامبد جوان، آناهیتا همتی، علی‌ رضا خمسه و عارف لرستانی نقش آفرینی می‌ کنند. جناب خان در این سریال نقش لبو فروش جنوبی برعهده داشت