جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

متهمین آتش سوزی کاخ سرهنگ آباد - تولیدات فضای مجازی

 

 

تولیدات فضای مجازی

متهمین آتش سوزی کاخ سرهنگ آباد

ئیس دادگاه عمومی بخش زواره گفت: متهمین آتش سوزی کاخ سرهنگ آباد در دهستان سفلی زواره به 6 سال حبس محکوم شده اند.
 
حسینعلی میرزایی با بیان اینکه در خصوص پرونده آتش سوزی کاخ سرهنگ آباد تحقیقات و بازجویی های بسیاری صورت گرفت و در نهایت تحقیقات اصلی بر روی 7 نفر متهم صورت گرفت اظهار داشت: در نهایت 5 نفر متهم بواسطه تناقض در اظهارات خود و به استناد مواد ۲۱۱و۲۱۲قانون مجازات اسلامی و علم قاضی به 6 سال حبس محکوم شدند که 3 سال ان بصورت تعلیقی است.
وی با بیان اینکه برای حل این پرونده پلیس آگاهی و اداره اطلاعات اردستان کمک شایانی کردند افزود: میزان خسارات وارد شده به این کاخ بواسطه آتش سوزی توسط کارشناسان میراث فرهنگی بالغ بر 30 میلیارد ریال برآورد شده است.
رئیس دادگاه عمومی بخش زواره با بیان اینکه برای صدور رای پرداخت خسارت توسط محکومین  نیازمند ارائه دادخواست توسط سازمان میراث فرهنگی هستیم افزود: میراث فرهنگی اعلام نموده پس از تایید نهایی حکم متهمین نسبت به ارائه دادخواست و محکومیت افراد به پرداخت جزای نقدی اقدام خواهد کرد.
میرزایی با بیان اینکه متهمین محکوم شده اهل روستای سرهنگ آباد ولی ساکن تهران هستند تصریح کرد: انگیزه اصلی این افراد برای آتش زدن این کاخ جلوگیری از توسعه گردشگری و حضور گردشگران در این منطقه بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه طی تحقیقات صورت گرفته کاخ سرهنگ آباد و محوطه آن متعلق به کل اهالی این روستا می باشد خاطرنشان کرد: اینکه افرادی ادعای مالکیت فردی این کاخ را دارند کذب است.
گفتنی است کاخ سرهنگ آباد که دربخش سفلی زواره  قرار دارد از جمله آثار دوران قاجار و الگوبرداری شده از باغ عفیف آباد شیراز و عمارت چهل ستون اصفهان است که در 14فروردین سال 97 به عمد آتش زده شد.

جدیدترین ها