سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳ مرداد ۱۴۰۰

لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تا قطع کرونا - نمایش محتوای مجازی

 

 

تولیدات و آثار

لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تا قطع کرونا

لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تا قطع کرونا


مردم به ویژه گروه های خاص دستورالعمل های بهداشتی مقابله با این بیماری را رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز اصفهان؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اصفهان طی روز‌های گذشته همچنان در وضعیت زرد قرار دارد و شرایط به گونه‌ای است که فقط دو مرکز آموزشی درمانی امین و خورشید برای درمان و بستری مبتلایان به بیماری کویید ۱۹ اختصاص دارند.
 
طاهره چنگیز با تأکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی افزود: بازگشایی‌ها و عادی شدن شرایط دلیل بر عادی شدن کرونا نیست و بیرون آمدن‌های غیر ضروری تنها سبب بالارفتن آمار مبتلایان و در نتیجه مهار نشدن این بیماری می‌شود بطوریکه درصورت رعایت نکردن فاصله‌ها در هفته‌های آینده روند ابتلا به کرونا در این کلانشهر افزایش خواهد یافت.
 
وی اضافه کرد: با وجود همه هشدار‌ها و توصیه‌ها در خصوص رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا، عده‌ای از مردم با بی تفاوتی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی در خیابان‌های این شهر در حال عبور و مرور و گردش وخرید هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تأکید کرد: تا کشف واکسن کرونا چاره‌ای جز رعایت دستورالعمل‌های های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نداریم و از مردم تقاضا می‌کنیم تا حد امکان از تردد‌های غیر ضروری پرهیز و درصورت ضرورت تردد از ماسک استفاده کنند.
هم اکنون ۳۹۲ بیماران در مراکز درمانی استان اصفهان و از این تعداد ۱۰۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
آدرس کوتاه :