جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

قیمه نجفی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

قیمه نجفی

Loading the player...

کي از معروف‌ترين نذورات در ايام محرم‌الحرام خورشت قيمه معروف ب? "قيمه امام حسين(ع)" است ک? در ميان شيعيان جهان مرسوم است و طرفداران بسيار حتي در ميان بعضي از اقليت‌هاي مذهبي دارد.
«قيمه نجفي» ک? از نامش پيداست، متعلق ب? اهالي نجف اشرف، يکي از اين نذورات است. در اين خورشت، گوشت و لپه پخته مي‌شود و سپس برائ چندين ساعت بر روي آتش با گوشت‌کوب‌هاي بزرگ و سنگين کوبيده مي‌شود تا مثل حليم کش بيايد.
طرز تهيه:

گوشت و نخود را با مقدار کافي آب و پياز پوست گرفته چاک زده ميزاريم بپزه.حواستون باشه حتما کف گوشت و نخود رو کامل بگيريد.

***تکنيک پخت گوشت:اول ديگ رو روي شعله زياد ميزاريم تا آب سريع جوش بياد.وقتي جوش اومد شعله پخش کني رو روي شعله کوچيک ميزاريم و اجازه ميديم تا گوشت روي شعله خيلي ملايم کاملاً مغز پخت بشه.

در اين قيمه چون قرار نيست شکل ظاهري مواد حفظ بشه گوشت و نخود رو باهم ميپزيم.

پيازها رو نگيني درشت خورد ميکنيم و در ظرف ديگه اي سرخشون ميکنيم.تا جايي که رنگشون کمي برگرده اما هنوز نرم باشن.بعد از سرخ شدن پيازها رب رو هم اضافه ميکنيم.

وقتي گوشت و لپه کاملاً پخت،آبکشي رو توي ظرفي قرار ميديم  و گوشت لپه رو توش ميريزيم،و آب خارج شده رو به ديگ برميگردونيم.گوشت لپه رو کاملا(به طور کشدار ميکوبيم

***نکته مهم در کوبيدن گوشت تو بعضي غذاها مثل قيمه نجفي،حليم،آش شله و...اينه که ميشه با استفاده از غذاساز يا دستگاههاي برقي هم اين غذاها رو کوبيد،ولي بهترين حالت اينه که اونا رو با گوشت کوب بکوبيم،به اينصورت که گوشتکوب رو ميکوبيم روي مواد و به طرف خودمون ميکشيم و بعد بلندش ميکنيم  و دوباره...به اين صورت غذا کاملاً کشدار ميشه.

البته من تو غذاساز هم ريختم و باز هم خيلي خوب شده.

بعد از کوبيدن گوشت و لپه اونا رو به آبگوشت اضافه ميکنيم و پياز و رب رو هم اضافه ميکنيم و روي حرارت ملايم ميزاريم،در همين مرحله هم پودر هل(و در صورت تمايل زعفران در آب جوش

حل شده)و نمک رو اضافه ميکنيم و ميزاريم قل بخوره تا به غلظت مورد نظرمون برسه.(اگر لازم بود در اين مرحله باز هم ميکوبيمش)

قيمه نجفي اصلاً آبکي نيست و بايد کاملا غليظ و کشدار باشه و طعم هل هم بايد کاملاً توي اون احساس بشه.اين غذا رو معمولاً روي بشقاب برنج  ميريزن و سرو ميکن.

طعم فوق العاده اي داره،حتماً امتحانش کنيد(البته من يه بار هم با کمي زعفران درستش کردم که به نظرم مزه شو از حالت خاصي که داشت درآورد.شما ميتونيد فقط به خاطر رنگش به ميزات خيلي کم از زعفران استفاده کنيد.)

اين غذا رو معمولاً روي برنج ميريزن و سرو ميکنن.

اميدوارم بپزيد و خوشتون بياد.

مواد لازم : 1-گوشت گوسفندي 500 گرم 2-نخود 500 گرم 3-پياز  500 گرم 4-زعفران ،دارچين،هل،ادويه به مقدار دلخواه