رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

قوچ اصفهان، نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان است - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

قوچ اصفهان، نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان است

قوچ اصفهان، نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان است


قوچ اصفهان، نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای هر استان یک نماد جانوری معرفی کرد و قوچ اصفهان با نام علمی Ovis orientalis isfahanica نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان تعیین گردید.

قوچ اصفهان، نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان است

 

قوچ اصفهان، نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای هر استان یک نماد جانوری معرفی کرد و قوچ اصفهان با نام علمی Ovis orientalis isfahanica نماد حیات وحش جانوری استان اصفهان تعیین گردید.

دکتریوسف پوربا بیان اینکه زیستگاه این قوچ بطور انحصاری در ایران و استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری است افزود: ضرورت دارد استفاده نمادین، این گونه جانوری در رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مورد توجه قرار گیرد زیرا توجه به نماد قوچ اصفهان، توجه به محیط زیست و حیات وحش غنی این استان است.

وی با اشاره به اینکه اغلب کشورها، برخی گونه های جانوری را به عنوان نماد ملی انتخاب کرده اند،گفت: از جمله ایالت متحده امریکا نماد عقاب ماهی خوار سر سفید، استرلیا نماد کانگورو ، کانادا نماد سگ آبی، فرانسه و پرتقال نماد خروس و بولیوی نماد لاما (شتر بدون کوهان) را به عنوان نماد ملی خود برگزیدند و در پرچم برخی از کشورها نیز ، سکه و پول رایج، تمبرها و رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به عنوان نماد ملی استفاده  می شود.

وی افزود: در این راستا توصیه می شود نخبگان و فرهیختگان اصفهان، به قوچ اصفهان که منحصر به این استان می باشد بیشتر توجه کنند و به عنوان یک نماد در رویدادهای مختلف مورد استفاده قرارگیرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.