حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷

فراخوان نخستین کنفرانس بین‌المللی سامانه اطلاعات جغرافیایی جاده ابریشم در دانشگاه صنعتی اصفهان منتشر شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

فراخوان نخستین کنفرانس بین‌المللی سامانه اطلاعات جغرافیایی جاده ابریشم در دانشگاه صنعتی اصفهان منتشر شد.


دبیرعلمی این همایش بین المللی گفت: پژوهشگران تا25 اسفند فرصت دارند آخرین یافته های علمی خود با محوریت کاربردهای مختلف علوم ژئوماتیک در حوزه کشورهای جاده ابریشم به تارنمای http://www.silkgis-iut.ir/fa مراجعه کنند.

فراخوان نخستین کنفرانس بین‌المللی سامانه اطلاعات جغرافیایی جاده ابریشم در دانشگاه صنعتی اصفهان منتشر شد.

دبیرعلمی این همایش بین المللی گفت: پژوهشگران تا25 اسفند فرصت دارند آخرین یافته های علمی خود با محوریت کاربردهای مختلف علوم ژئوماتیک در حوزه کشورهای جاده ابریشم به تارنمای http://www.silkgis-iut.ir/fa مراجعه کنند.رضا جعفری افزود: تولیدات ماهواره‌ای و کاربردها، فناوری‌های جمع‌آوری داده‌های مکانی، داده‌کاوی و سامانه اطلاعات جغرافیایی تحت وب، ایجاد و توسعه زیرساخت داده‌های مکانی، ژئوپولتیک،تغییر اقلیم و سازگاری بلایای طبیعی و مدیریت بحران، هیدرولوژی و منابع آب، پهنه‌بندی و مدیریت عرصه‌های طبیعی و محیط‌زیست و مدیریت و مدل‌سازی اکوسیستم‌ از جمله  محورهای اصلی این رویداد بین المللی است.وی  جاده تاریخی ابریشم را جاده‌ای راهبردی، منشا تبادلات فرهنگی و اقتصادی زیادی میان کشورهای مختلفی به گستردگی پهنه وسیعی از قاره‌های آسیا و اروپا از کشور چین تا کشورهای ساحل مدیترانه معرفی کرد و گفت: این جاده نقش بسزایی در فرهنگ‌سازی و ایجاد تمدن‌های چین‏‏‏، ایران‏، شبه‌قاره هند، کشورهای عربی و شمالی آفریقا و حتی اروپا داشته است.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: در گذشته عمده ارتباطات اقتصادی و سیاسی بین این کشورها از این مسیر صورت می گرفت که به سبب تغییر شرایط جغرافیایی، سیاسی،‏ اقتصادی و اجتماعی اکنون این مسیر از بین رفته است.

رضا جعفری افزود: بازگشایی مجدد این جاده می‌تواند علاوه بر افزایش مبادلات اقتصادی، ارتباط بین دانشمندان و سیاست‌گذاران بخش‌های مختلف از جمله منابع طبیعی را تسهیل کرده و باعث رونق مجدد و ارتباط نزدیک‌تر علمی کشورهای این حوزه شود.

نخستین کنفرانس بین‌المللی سامانه اطلاعات جغرافیایی جاده ابریشم با مشارکت موسسه اکولوژی و جغرافیای ژینجیانگ چین با شعار اتصال شرق به غرب با جاده ابریشم، گذشته، حال و آینده 3 تا 5 خرداد  سال آینده در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌ شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.