جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

صنعت ساخت مدادرنگی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

صنعت ساخت مدادرنگی

Loading the player...

امروزه سختي نوک مدادها را با اعداد يا حروف نشان مي دهند. اغلب توليدکنندگان از اعداد 1 تا 4 استفاده مي کنند که 1 يعني نرم ترين و پر رنگ ترين نوک. شماره 2 (نيمه نرم) براي نگارش عادي استفاده مي شود. گاهي نيز مدادها را بر اساس حروف دسته بندي مي کنند از ب6 که نرم ترين است تا اچ 9 که سخت ترين است.


گام اول در ساخت مداد شامل تهيه قسمت داخلي مداد براي گرافيت است. يک روش، روش تزريق است که در آن مخلوط گرافيت از طريق سر دستگاه با فشار خارج مي شود.


علاوه بر مدادهاي چوبي معمولي، مدادهاي گوناگون ديگري نيز ساخته شده اند. اوايل دهه 1880 نياز به مدادي که احتياج به تراشيدن نداشته باشد منجر به اختراع مدادي شد که از آن با عنوان مداد اتوماتيک، مداد فشاري يا مداد تکراري ياد مي شود. اين مدادها محفظه اي پلاستيکي يا فلزي دارند و از مغزي مداد مشابه مداد هاي چوبي در آنها استفاده مي شود. نوک مداد که داخل يک فنر فلزي داخل محفظه قرار گرفته توسط يک ميله نگه داشته مي شود. زماني که انتهاي مداد چرخانده مي شود ميله به سمت داخل فنر حرکت مي کند و مغزي مداد را به سمت نوک خروج حرکت مي دهد. اوايل قرن بيستم توليد مداد رنگي هم توسعه يافت. در مداد رنگي مغزي حاوي رنگدانه جايگزين مغزي گرافيت مي شود. امروزه مدادرنگي با تنوع رنگ بيش از 70 رنگ (7 رنگ مختلف زرد و 12 رنگ مختلف آبي) وجود دارد. با اين وجود، حدود 6 ميليارد مداد چوب سرو در 40 کشور دنيا همچنان از ساير رقباي خود و حتي خودکار در فروش موفق پيشي گرفته اند.


مواد اوليه


ماده اصلي مداد گرافيت است که اغلب مردم همچنان به آن "سرب" مي گويند. روشي که کنته استفاده مي کرد(ترکيب گرافيت با خاک رس) همچنان دنبال مي شود و موم يا ساير افزودني ها نيز گاهي افزوده مي گردد. درواقع تمام گرافيتي که در حال حاضر مورد استفاده است مخلوطي از گرافيت طبيعي و مواد شيميايي است.


چوبي که توليد کنندگان براي مداد استفاده مي کنند بايد استحکام کافي براي تحمل تراشيده شدن متعدد را داشته باشد و بدون متلاشي شدن تراشيده شود. اغلب مدادها از چوب سرو ساخته مي شوند( مخصوصا سرو کاليفرنيا). چوب سرو سالهاست که براي مداد سازي انتخاب مي شود. سرو بوي مطبوعي دارد و شکل خود را از دست نمي دهد و تقريبا آماده مصرف است. بعضي از مداد ها پاک کني دارند که توسط حلقه اي فلزي به انتهاي مداد چسبيده شده. اين پاک کن ها از کائوچو و نوعي سنگ ساخته مي شود.


فرآيند توليد


هم اکنون اغلب گرافيت هايي که براي توليد مداد استفاده مي شوند در کارخانه ها تهيه مي شوند و معدني نيستند. توليد کنندگان نيز به آساني سختي آن را انتخاب و کم و زياد مي کنند. گرافيت بر اساس نوع مداد مورد نظر با خاک رس ترکيب مي شود. هر چه گرافيت بيشتر باشد، مداد نرم تر و پررنگ تر خواهد بود. براي مدادهاي رنگي، دانه هاي رنگي را به ماسه اضافه مي کنند و در عمل هيچ گرافيتي افزوده نمي شود.


براي جلوگيري از تاب برداشتن، چوب سرو معمولا به شکل خشک، رنگ پس داده شده و واکس خورده به کارخانه آورده مي شود. الوارها به شکل تخته هايي با ضخامت و طول مشخص بريده مي شوند و يکي يکي روي تسمه نقاله مي افتند و به سمت بخش برش مي روند. سپس از زير تيغه اي عبور مي کنند که شيارهاي نيمدايره روي تخته هاي صاف مي اندازند. عمق اين شيارها به اندازه نصف ضخامت مغزي گرافيتي مداد است. با ادامه حرکت روي نقاله، نيمي از تخته ها را با چسب مي پوشانند و گرافيت برش خورده داخل شيار هاي اين چوبهاي چسبناک قرار مي گيرد. سپس تخته هاي شياردار بدون چسب و بدون گرافيت روي تسمه ديگر حرکت داده شده و به رو مي غلطند و با حرکت تسمه به روي نيمه گرافيت دار قرار مي گيرند. در مرحله بعد روي گيره فلزي قرار گرفته و با يک دستگاه پرس هيدروليک به هم فشرده مي شوند و آنقدر تحت فشار مي مانند تا چسب خشک شود. وقتي مدادها خشک شدند چسب اضافي را از انتهاي آنها پاک مي کنند.

مرحله بعد شکل دهي به مدادهاي نيمه آماده است. مدادها روي تسمه ديگري از ميان دو رديف تيغ (يکي بالا و يکي پايين) حرکت داده مي شوند. تيغه بالاي نيمه بالايي را برش مي دهد و تيغه پايين نيمه ي پايين را. اغلب مداد ها به شکل شش گوش برش مي خورند. از هر تکه مداد نيمه آماده بين 6 تا 9 عدد مداد شش گوش به دست مي آيد.


در مراحل نهايي رويه مدادها با سمباده صاف و صيقلي مي شود. اين عمل توسط دستگاههاي مخصوص که واکس مخصوص را روي مدادها مي مالد انجام مي شود. سپس مدادها را از ميان يک صفحه تخت عبور ميدهند تا واکس اضافه را پاک کند. بعد از خشک شدن مدادها دوباره وارد فرآيند مي شوند تا رنگ دلخواه روي بدنه شان شکل گيرد. در انتها روکش نهايي را روي مدادها مي کشند.
يک بار ديگر مدادها روي نقاله حرکت مي کنند تا هم از بابت تميز بودن بدنه اطمينان حاصل شود هم از نظر اندازه و طول.
سپس پاک کن ها را به انتهاي مداد ها مي چسبانند.


مداد رنگي


مدادهاي رنگي به روشي مشابه مداد معمولي توليد مي شوند با اين تفاوت که مغزي مداد به جاي گرافيت از مواد رنگي تشکيل مي شود و زمان قالب گيري مغزي رنگي، کمي موم اضافه مي شود تا هنگام استفاده نرم باشد. زماني که مداد رنگي آماده شد، متناسب با رنگ مغزي، روي بدنه رنگ مي خورد.


کنترل کيفيت


از آنجايي که مداد ها روي تسمه هاي نقاله خط توليد حرکت مي کنند، قبل از بسته بندي و توزيع يک بار ديگر کنترل مي شوند. کارگران ماهر در انتهاي فرآيند توليد، مدادهايي که ظاهر نامرغوبي دارند راجدا مي کنند. تعدادي از مدادها را مي تراشند و تست مي کنند. شايع ترين ايراد، عملکرد ضعيف چسب است که معمولا در زمان برش خوردن مداد هاي نيمه آماده اين ايراد نيز مرتفع مي گردد.