جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

صنعت ساخت تشک طبی و فنری - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

صنعت ساخت تشک طبی و فنری

Loading the player...

درتشک طبي فنري  هم از فنر و مفتول استفاده شده و هم از الياف پلي استر استفاده شده است
نحوه قرار گيري الياف در ضخامت ورق ها به صورت ايستاده و عمودي ، به اين محصول ورق عمودي و يا ورق بافکو گفته مي شود . در روش ترموفيوز پيوند الياف توسط حرارت انجام مي گيرد و معمولاً از مواد افزودني و شيميايي در خطوط توليد استفاده نمي گردد.

جنس : عمدتاً از الياف پلي استر توليد مي شود و البته اين امکان نيز وجود دارد که با الياف طبيعي و مصنوعي ديگر و يا مخلوطي از آنها نيز توليد گردد.
وزن : 500 تا 2000 گرم بر متر مربع
ضخامت ورق: ورق ها از 1 تا 4 سانتي متر
ابعاد : ورق ها طبق ابعاد استاندارد براي تشک هاي طبي و فنري و مبلمان قابل توليد مي باشند . جنس و نحوه قرارگيري الياف در اين بخش از محصولات باعث ايجاد مزيت هاي خاص اين محصول نسبت به لايي هاي افقي ، ابر و ساير منسوجات بي بافت گرديده که برخي از اين مزايا به قرار زير مي باشند:

قابليت ارتجاعي بالا
خواص پرکنندگي و حجم دهندگي
طول عمر بالا ( مقاومت در برابر پوسيدگي)

حالت قرارگيري عمودي الياف در ضخامت لايي و حرکت سوزن دوخت به صورت بالا و پايين در راستاي موازي با آنها سبب مي شود تا ناحيه بسيار کوچک تري در مقايسه با لايي افقي فرو رود و ظاهر پفکي تر ، برجسته تر و زيبا تري را پس از دوخت ايجاد نمايند .
با انتخاب محصولات تيشو دار بافکو ، مي توان رل آستري را که معمولاً به صورت جداگانه در پشت ماشين پنبه دوزي قرار مي گيرد را حذف نمود .اين روش مزايايي همچون افزايش مقاومت بالاتر نسبت به آسترهاي موجود ، سهولت و راندمان توليد ، صرفه اقتصادي و ... را به همراه مي آورد .


ساختار عمودي الياف باعث مي شود تا عبور هوا بهتر صورت گيرد و از تعريق بدن در حد امکان جلوگيري نمايد . علاوه بر اين ، حالت ارتجاعي نسبتاً مناسبي را در زير بدن ايجاد کرده و خوابي راحت را براي مصرف کننده فراهم مي کند .
استفاده از لايي موجب افزايش فاصله بدن با ابر مي گردد و اين امر از لحاظ گرمايش و سرمايش مزاياي زيادي را به ارمغان مي آورد و از انتقال سريع تغييرات دمايي ابر به بدن ممانعت مي نمايد .
استفاده از لايي بافکو با وزن 300 گرم و ضخامت حدود 5/1 سانت جايگزين بسيار مناسبي براي ابر در بردر تشک مي باشد . اين محصول پس از دوخت به صورت خشک و ايستاده قرار مي گيرد که براي استفاده در بردر تشک بسيار مناسب مي باشد.

درصورت لزوم به بخش توضيحات لايي بافکو مراجعه فرماييد .
ب) ورق و بلوک بافکو به عنوان لايه هاي داخلي تشک :
امروزه استفاده از ورق هاي بافکو در راستاي افزايش کيفيت و مرغوبيت تشک هاي داخلي به امري متداول در ميان توليد کنندگان داخلي تبديل شده است . اين محصول جايگزين مناسبي براي لايه هاي مختلف انواع تشک هاي طبي و فنري ( ابر ، انواع فوم ، ريباند ، موکت و . . . ) مي باشد . از جمله مزيت ها ي اين محصول مي توان به موارد زير اشاره کرد :

ورق هاي بافکو در وزن ، ضخامت و ابعاد مختلف جايگزين انواع ابر در داخل تشک مي باشند .
به دليل آنکه مواد تشکيل دهنده اين ورق ها از الياف پلي استر مي باشد از طول عمر بالاتري نسبت به ابر برخوردار بوده و بر اثر مرور زمان پودر نمي گردند .
قابليت بازيافت و خواص بهداشتي و زيست محيطي ورق هاي بافکو از ديگر مزاياي آن نسبت به ابر مي باشد . از طرف ديگر بو ي نامطبوعي که د راثر تغييرات دما از برخي انواع ابر بوجود مي آيد ، در ورق بافکو مشاهده نمي گردد .
اسنفاده از ورق هاي بافکو در گرماژ بالا ي 1200 گرم بر متر مربع با ضخامت 1 سانت به بالا مي تواند جايگزين بسيار مناسبي براي انواع ريباند باشد . کليه نقاط ريباند پلي استري بافکو از درجه سفتي يکنواختي نسبت به ريباندهاي پلي يورتان برخوردار مي باشد .
بلوک بافکو که از روي هم قرار گرفتن و چسبيدن تعدادي از ورق هاي فشرده توليد مي گردد ، امکان توليد تشک هاي بدون فنر ( تشک هاي طبي مرسوم ) را براحتي براي توليد کنندگان فراهم آورده است .