جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

شهر محمد آباد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهر محمد آباد

Loading the player...

محمدآباد شهری است در بخش جرقویه سفلی شهرستان اصفهان استان اصفهان ایران. این شهر در ۶۵ کیلومتری شهر اصفهان واقع شده‌است.در جنوب شرقی اصفهان قرار دارد.وبا شهرهای نیک آباد ونصر آبادهمجوار می باشد . بیشتر مردم این شهر فرهنگی و کارمند آموزش و پرورش می‌باشد و در ادارات دولتی مشغول می‌باشند. شغل دیگر مردم این شهر کشاورزی و دامداری است.
این شهر درای یک هسته قدیمی شهری می‌باشد که یک قلعه قدیمی دارد و در کنار این قلعه قدیمی کاخی به نام باغ میر می‌باشد که دارای دو بادگیر بلند است که در نوع خود در استان اصفهان بی نظیر می‌باشد این شهر درای یک قلعه بسیار قدیمی با برجهای بسیار زیبا بود که در سالهای گذشته در پی خیابان کشی کاملاً ویران شد این قلعه کل هسته قدیمی شهر را پوشش می‌داد. در حال حاضر تنها قلعه باقی‌مانده این شهر در حال بازسازی می‌باشد
قدمتی بیش از حدود هزار وپانصد سال دارد. در جنوب شرقی اصفهان قرار دارد حدود پنج هزار نفر جمعیت دارد. صنایع دستی محمد اباد قالی بافی –گلیم بافی – گیوه دوزی وتخت کشی می باشد . در دوران جنگ تحمیلی بیش از پنجاه لاله گلگون تقدیم انقلاب اسلامی نموده است . صنایع پرورش قارچ در این شهر رشد خوبی دارد ودر خانه ها نیز مردم به پرورش قارچ خانگی می پردازند . عشایر کوچ رودر محمد آباد زندگی می کنند  آثار باستانی زیادی دارد از جمله خان تاریخی میر پنج ،دژمحمد آباد ،مسجد جامع محمد آباد  ،خانه قدیمی ریاحی ،حمام قدیمی ،خانه کردی ،وامامزاده سید منصور نیز در شهر محمد آباد قرار دارد .علامه بزرگوار میر جهانی از بزرگانو مشاهیر این شهر می باشد که در جوار علامه مجلسی مد فون است .