جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

شهرستان فریدونشهر - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهرستان فریدونشهر

Loading the player...


فِرِیدونشهر شهری است از توابع «بخش مرکزی »، «شهرستان فریدون شهر »، «استان اصفهان  »، که در «دهستان چشمه لنگان  » قرار دارد.
فریدونشهر ۱۳٫۵۹۲ نفر جمعیت دارد. از حدود ۴۰۰ سال پیش گرجیها که در زمان صفویان به فریدن کوچانده شدهاند در فریدون شهر زندگی میکنند. هم اکنون اکثریت مردم این شهر گرجی هستند.
شهر فریدونشهر با پهنهای حدود پنج کیلومتر مربع در غرب استان قرار دارد.
فریدونشهر منطقهای است کوهستانی که بین دو رشته کوه از رشته کوههای زاگرس درست در محلی از قسمت اعظم راههای منطقه بختیاری به آن میپیوندد قرار گرفته و از دیرباز مرکز خرید و فروش برای عشایرایلهای بختیاری بودهاست. منطقهای بسیار خوش آب و هواست. زمستانهای پربرف و تابستانهای دل انگیز دارو. در نزدیکی شهر یک پیست اسکی وجود دارد. موقعیت جغرافیایی و شرایط طبیعی فریدونشهر ایجاب میکند که بیشتر کارها در این منطقه به صورت دسته جمعی انجام گیرد و جنبه تعاون داشته باشد زیرا مدت ۵ ماه از سال بیشتر منطقه از برف پوشیده شدهاست و تا چند سال پیش خود فریدونشهر نیز مدت ۳ تا ۴ ماه بر اثر بارندگی ارتباطش با سایر نقاط قطع میشد. از جاهای گردشگری فریدونشهر میتوان به چشمه سراب(پارک معلم)،سراب ابلیت (واقع در محله وحدت آباد)، آبشار پونه زار، آبشار پشندگان ،آبشاردورک ، آبشار طرزه، دشت لاله های واژگون فریدون شهر، رودخانه و سد چشمه لنگان ، کوه شاهان کوه با ارتفاع ۴۰۴۰ متر که بلندترین قله استان اصفهان میباشد -که همیشه پوشیده از برف است-، جنگلهای پشت کوه و غارها و نقاط بکر بسیار زیاد اشاره کرد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ