جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

شمیم رحمت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شمیم رحمت

Loading the player...

شمیم رحمت ، برنامه ی مستند گزارشی است که به واجب بزرگ الهی (زکات ) می پردازد. واجبی که همسنگ و همپای نماز در قرآن ذکر شده است. چند سال است که ستاد زکات در کشور و به تبع آن در استانها تشکیل شده است و امر مدیریت این فریضه الهی را به عهده گرفته است. یکی از کارهایی که به آن اهتمام ورزیده شده است، تبلیغ و ترویج ذکات است که بنابر گفته مسئولین ستاد زکات ، برنامه تلویزیونی از مهمترین و کارآمدترین وسیله ی ترویجی بوده است.

این برنامه دارای قسمت های مختلف و گوناگونی است که به تعدادی از آنها اشاره می شود

*آیتم پرسمان : آیتمی است که در آن سوالات گوناگون در بحث اهمیت زکات ، جایگاه آن در ایات و روایات ، چیزهایی که به آن زکات تعلق می گیرد، موارد مصرف زکات ، نحوه ارائه خدمات به فقرا و تنگدستان و... می پردازد.

*آیتم زکات دهندگان : در این بخش به سراغ افراد زکات دهنده اعم از زکات واجب و مستحب رفته و با آنان گفتگو می شود.

*آیتم شجره طیبه: یکی از طرح های ستاد زکات قبول اهدایک یا چندین درخت میوه از باغداران است که میوه این درختان و یا پول آن به فقرا و مستمندان همان منطقه داده می شود و از برخی از این اهداها جهت آشنایی دیگران آیتمی ضبط و پخش می گردد.

*آیتم تفسیر آیات زکات : دراین آیتم یکی از کارشناسان درباره وجوب زکات و اهمیت دادن صدقات و احسان و نیکوکاری در قرآن استفاده می شود.

* آیتم عاملین زکات: عاملین زکات افرادی هستند که زکات های مردم را جمع آوری نموده و بین فقرا و محرومین توزیع می کنند که گزارشی از فعالیت های ایشان تهیه می گردد.

* احادیث گرافیکی ، وله ها ، موزیک تصویرها که بعنوان تنوع و جذاب کردن برنامه استفاده می شود. در احادیث گرافیکی یکی از سخنان پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) و یا معصومین (علیهم السلام) بصورت گرافیکی و زیبا به همراه گفتار متن تهیه می گردد.

این برنامه برآن است که در امر تبلیغ ، ترویج و اشاعه زکات واجب و مستحب در جهت رسیدگی به فقرا و محرومین و امور خیر و کارهای نیک تلاش می کند تا به وسیله اتفاقات صدقات و زکات ها اثرات مثبت فردی و اجتماعی حاصل شود.

سال تولید: 1395

تهیه کننده ، کارگردان و نویسنده:  محسن ابوترابیان

تدوین: علی شاهین

تصویربردار: حفیظ الله قاسمی

صدابردار:دانش تاجمیرریاحی

دستیاران تصویر: سید امیر فضل الهی ، محسن بابایی

گرافیک: مهدی ملک احمد

مجری : مهدی عسگری