جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

شب شهادت پیامبر اکرم(صلی االه علیه و آله و سلم)و امام حسن مجتبی (علیه السلام) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شب شهادت پیامبر اکرم(صلی االه علیه و آله و سلم)و امام حسن مجتبی (علیه السلام)

Loading the player...

تهیه شده در پخش سیمای مرکز اصفهان

ویژه برنامه شب شهادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی (علیه السلام) در جوار حرم امام رضا (علیه السلام) و بصورت ارتباط زنده از شبکه اصفهان به روی آنتن رفت.

در این برنامه به ابعاد شخصیتی پیامبر عظیم الشان اسلام ، حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی (علیه السلام) پرداخته شد.

در مورد رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم ) روایت شده :در سال يازدهم هجرت رسول اكرم (ص) در آخرين سفرحج (در عرفه)، در مكه و در غديرخم، در مدينه قبل از بيمارى و بعد از آن در جمع ياران و يا در ضمن ‏سخنرانى عمومى، با صراحت و بدون هيچ ابهام، از رحلت ‏خود خبر داد. چنان كه قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود كه ‏پيامبر هم در نياز به خوراك و پوشاك و ازدواج و وقوع بيمارى و پيرى مانند ديگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد.

و در مورد شهادت امام حسن (علیه السلام ) هم روایت است :امام حسن مجتبی علیه السلام در 28 صفر سال پنجاه هجری در سن 47 سالگی به دستور معاویه بن ابی سفیان و به دست جعده دختر اَشْعَثِ بنِ قِیس مسموم شد و بر اثر همان زهر به شهادت رسید و در قبرستان بقیع (واقع در مدینه) به خاک سپرده شد.

سال تولید: 1396