جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی

Loading the player...

دانلود

شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک در این دوره نیز همچون دوره پیشین کار خود را با یک شادپیمایی (کارناوال) عروسکی آغاز کرد

کودکان وعروسک‌های‌شان برای شرکت در شادپیمایی (کارناوال) آغازین جشنواره تئاتر عروسکی دعوت شدند. این مراسم همزمان با نخستین روز جشنواره در یکم شهریور برپا می‌شود و طی آن تمام گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره با عروسک‌هایشان حضور خواهند داشت. در کنار گروه‌های شرکت‌کننده، دیگر هنرمندان تئاتر عروسکی هم با عروسک‌هایشان در این برنامه حاضر هستند. به این صورت که در این گردهمایی عروسکی، عروسک‌هایی در اندازه‌های مختلف از عروسک‌های غول پیکر تا عروسک‌های کوچک انگشتی در کنار هنرمندان حضور خواهند داشت.

از تمام خانواده‌ها هم دعوت شده است تا کودکان و عروسک‌های‌شان را برای شرکت در این جشن عروسکی، همراه خود بیاورند.

شادپیمایی عروسکی در فاصله میان تالار وحدت تا محوطه باز تئاتر شهر برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان از حدود ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه مقابل تالار وحدت گرد هم می‌آیند و با طی کردن خیابان شهریار و پارک دانشجو به محوطه باز تئاتر شهر خواهند رسید.

احسان تارخ نیز با گروه موسیقی «گلک» این شادپیمایی عروسکی را آهنگین خواهد کرد.

شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهریور در تهران برگزار شد.

در این دوره از جشنواره ۷ نمایش خارجی در بخش صحنه‌ای به صحنه می‌روند و ۲ نمایش خارجی نیز در بخش فضای باز اجرا دارند. در بخش صحنه‌ای نمایش‌های «نویسنده» از کشور هلند، «فلوت‌زن سحر آمیز» از جمهوری چک، «اودیسه» از روسیه، «نقس حقیقت؛ زندگی ماهاتما گاندی» از هند، «پیتر ببره» از اکراین، «شیرین» از افغانستان و «سفر اعجاب انگیز» از آلمان روی صحنه می‌روند.

همچنین در بخش فضای باز نیز نمایش‌های «دایناسورهای رنگی» از اسپانیا و «شعری از آفتاب و ماه» از کشور لهستان اجرا می شود.

این نمایش‌ها قرار است با استفاده از تکنیک‌های گوناگون عروسکی همچون سایه، ماریونت، عروسکهای غول پیکر و تئاتر اشیا اجرا شوند تا بخش بین الملل از تنوع بالایی برخوردار باشد.