جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

سیمای شهر(عصر گاهی ) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سیمای شهر(عصر گاهی )

Loading the player...

این برنامه به صورت عصر گاهی  با مشارکت صدا ، سیما و شهرداری اصفهان تهیه شده و هر روز عصر پخش می شود ، با توجه به نکات فرهنگ شهروندی در راستای ارتقاء سطح ارتباط شهروندان  با محیط شهری ، شهروندان با مدیران شهری و شهروندان با اجتماع انسانها تهیه این برنامه ضروری به نظر می رسید
رعایت حقوق دیگران تنها یکی از موارد حس تعلق شهروندان به محیط زندگی در شهر است و نه  تنها خلاء ناشی از نبود احساس تعلق شهروندان به شهر را پر نمی کند ، بلکه برای جا افتادن فرهنگ شهروندی و پیشبرد اهداف آن نیز نا کار آمد است .
شهر با شهروندان معنا پیدا می کند و در این میان رسانه ها نقش موثری در ارتقاء این فرهنگ دارند . آموزش شهروندی نیزبعنوان یکی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی ، ارتباط مستقیم با افزایش فرهنگ شهروندی دارد و برای اینکه این آموزش با همه ابعاد آن به عنوان واقعیتی اجتناب ناپذیر نهادینه شود و منابع علمی ، اجتماعی و حقوقی که بایدهای ساختار فرهنگی را میان شهروندان تقویت  می کند مورد توجه قرار گیرد .
رسانه ها  علاوه بر به تصویر کشیدن آسیبهای اجتماعی راه کارهای مسائل شهری را در قالب تصویر و بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این برنامه به مردم ارائه  می نمایند.

تهیه شده در سیمای مرکز اصفهان