جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

سوهان سوغات قم (انگلیسی) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سوهان سوغات قم (انگلیسی)

Loading the player...

دانلود

سوهان گونه هایی شیرینی ایرانی و به عبارتی، نوعی حلوا است که از گندم می پزند.  سوهان به شکل‌ها و انواع مختلفی نظیر: سوهان عسلی، سوهان کنجدی، سوهان حلوایی، سوهان بادامی، سوهان گزی، سوهان لقمه، سوهان کره‌ای و غیره تولید و عرضه می‌شود. سوهان قم و زرند به خوبی معروف است.

از عمده مواد اولیه مورد استفاده در پخت و تهیه سوهان می‌توان به آب، آرد سبوس‌دار، جوانه گندم، شکر، روغن، زرده تخم مرغ، هل، زعفران و مغز پسته اشاره کرد.

این شیرینی بیشتر به شیوه سنتی و با دست تولید می شود.

قدمت پخت سوهان به زمان قاجار بازمی‌گردد. زمانی که ساخت صحن مطهر حضرت معصومه(س) به پایان رسیده بود، در مراسم افتتاحیه فردی به نام ملا ابراهیم شماعی، غذای جدیدی تهیه کرده بود که در آن زمان حلوا نام داشت. اما با حلوایی که ما می‌شناسیم متفاوت بود. بزرگانی که در این مراسم شرکت داشتند، وقتی «حلوا» را پس از ناهار خوردند، یکی از آنها ناصرالدین شاه) می‌گوید: این چه شیرینی بود که غذای مرا هضم کرد و مثل سوهان غذا را برید؟ آن روز این شیرینی مورد استقبال تمام مردمی قرار گرفت که در مراسم ساخت حرم مطهر حضرت معصومه(س) شرکت داشتند و از آن پس نام این حلوای جدید به سوهان تغییر پیدا کرد. تهیه سوهان به روش سنتی از آن زمان شکل گرفت و افرادی مانند پدر من که شاگرد ملاابراهیم شماعی بودند، سوهان را به روش سنتی پخته و در بازارهای قم عرضه می‌کردند که در آن زمان طرفداران زیادی داشت.