جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

سنگ خارا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سنگ خارا

Loading the player...

 

يا گرانيت گونه‌اي سنگ آذرين دروني است بخاطر همين علت بافت آن داراي دانه‌هاي متوسط تا درشت بوده و داراي دُرّ کوهي (کوارتز) و فلدسپات و پاره‌اي کاني‌هاي ديگر مي‌باشد. رنگ آن بسته به کاني و شيمي سنگ، از صورتي تا خاکستري پررنگ و حتي سياه، متغير مي‌باشد. 

گرانيت يکي از محکم‌ترين و سخت‌ترين سنگ‌ها مي‌باشد بهمين خاطر بعنوان مصالح ساختماني بصورت گسترده‌اي استفاده مي‌شود. مقاومت اين سنگ در مقابل خوردگي باعث استفاده گسترده از آن در آزمايشگاه‌ها شده‌است. مقاومت و سختي بالاي اين سنگ اين امکان را فراهم مي‌کند که ورقه‌هايي به ضخامت تنها چند ميليمتر از اين سنگ ساخت.

لازم به ذکر است که واژه گرانيت داراي ريشه لاتين مي‌باشد.

گرانيت سنگي است که از سرد شدن توده‌هاي مذاب شکل گرفته است. گرانيت سمبل سختي، مقاومت و دوام است. گرانيت‌ها به رنگهاي سفيد، خاکستري، پرتغالي، سبز، مشکي، قرمز و غيره ديده مي‌شوند. گرانيت‌ها نسبت به سنگهاي آهکي سخت تر اما يکنواخت تر هستند. گرانيت‌ها به راحتي خش بر نمي‌دارند و مقاومت آنها در مقابل حرارت بالا مي‌باشد. گرانيت بهترين کاربرد را در سنگفرش بيروني و در مکانهايي که در معرض عبور و مرور زياد است دارد ولي آنرا مي‌توان در نماي بيروني و سنگفرش داخلي ساختمان و پله‌ها استفاده نمود عمده اين سنگها از کشورهاي آسياي ميانه مانند هندوستان، چين، تايوان و ويتنام خريداري مي‌گردد و از کيفيت بسيار بالايي برخوردار مي‌باشد اين نوع سنگ خود شامل 2 نوع طبيعي ورنگ شده مي‌باشد که از انواع آن مي‌توان به سنگهايي با نام هلويي و نخودي و قرمز رنگ شده، بلک گالکسي، شانسي بلک، کارمن رد، بالتيک براون، مپل رد، جوپارنا، مولتي کالررد ولگابلو، بيداسر قهوه‌اي، بيداسر سبز، باش پاراديسو، تن براون، سيلور پرل ... اشاره کرد