جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

سجاد مردانی تکواندوکار ایرانی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سجاد مردانی تکواندوکار ایرانی

سجاد مردانی تکواندوکار اهل ایران است

سجاد مردانی متولد سال ۱۳۶۷ در شهرکرد و بزرگ شده شاهین‌شهر اصفهان است. مادر، خواهر و برادری تکواندوکار دارد که وی معتقد است خانواده‌ای کاملاً ورزشی دارد و همین موضوع باعث شده تا تکواندو را بیشتر از رشته‌های دیگر دوست داشته باشد. مردانی تکواندو را از ۷ سالگی با برادرش آغاز کرده است.

سجاد مردانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ در مرحله یک چهارم نهایی مردان در مقابل جو چولو از کره جنوبی با نتیجه ۶-۵ شکست خورد و از راه یافتن به نیمه نهایی باز ماند.

موفقیت‌های مردانی

  • مدال نقره المپیک ارتش‌ها (سیزم) در سال ۲۰۱۱ برزیل
  • مدال طلای تورنمنت ویتنام در سال ۲۰۱۱
  • مدال طلای مسابقات ۲۰۱۲ ارتش‌های جهان در ویتنام
  • مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۲ ویتنام
  • مدال طلای تورنمنت هلند در سال ۲۰۱۲
  • مدال طلای تورنمنت کلاس A اسپانیا سال ۲۰۱۳
  • مدال نقره تورنمنت تونس در سال ۲۰۱۳
  • مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ مکزیک سال۲۰۱۵

تکواندو جایزه بزرگ مکزیک؛ سجاد مردانی قهرمان شد

سجاد مردانی که ساعاتی قبل سهمیه المپیک ریودوژانیرو خودش را قطعی کرد، در مرحله فینال مسابقات جایزه بزرگ (گرندپری) مکزیک با کسب پیروزی به مدال طلای وزن 80+ کیلوگرم دست یافت.

در پایان مسابقات فینال گرندپری 2015، در وزن 80+ کیلوگرم، سجاد مردانی تکواندوکار شایسته کشورمان در فینال این رقابتها رو در روی «ام بار اندیایه» از فرانسه قرار گرفت و با کسب پیروزی در این دیدار مدال طلای ارزشمند این مسابقات را دشت کرد.
سجاد که در راند اول این پیکار یک بر صفر پیش بود در راند دوم بعد از ضربه خطای حریفش که با ارنج به صورت او زده شد بعنوان فرد برنده مبارزه از سوی داور معرفی و نهایتا این دیدار 2 بر صفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید.
نایب قهرمان جهان در سال 2013 که با 80 امتیاز این رقابت ها پایان خوشی را در سال 2015 داشت و تا رنکینگ چهارم وزن 80+ کیلوگرم هم بالا آمد برای رسیدن به فینال این مسابقات در اولین مبارزه اش، به مصاف «رادیک ایساو» از آذربایجان رفت و در پایان 3 راند مبارزه توانست با نتیجه یک بر صفر از سد قهرمان جهان 2015، قهرمان اروپا 2014 و قهرمان بازیهای اروپایی 2015 بگذرد و راهی مرحله نیمه نهایی شود.
مردانی در این مرحله نیز به مصاف «جسور بایکازوف» از ازبکستان رفت و توانست با شکست نماینده قدرتمند ازبک ها که تاکنون سابقه باخت به هوگوپوشان ایران را نداشت، فینالیست شود.
این تکواندوکار باهوش ازبکی که در جایگاه دوم رنکینگ المپیکی وزن چهارم قرار دارد، عنوان نایب قهرمانی جهان 2015، مدال نقره و طلا آسیا در سال 2012 و 2014، قهرمانی بازیهای آسیایی 2014، دو مدال نقره و یک برنز در گرندپری 2014 را در کارنامه داشت.
مردانی که از مدت ها قبل با آسیب دیدگی های کهنه دست و پنجه نرم می کرد اما در این رقابتها عملکرد فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشت و توانست در مبارزه با قدرت های مطلق سنگین وزن، تنها مدال طلای کشورمان را بدست آورد و سهمیه المپیک ریودوژانیرو برزیل را نیز کسب کند.
مسابقات فینال گرندپری G8 بود و به نفر اول هر وزن 80 امتیاز، نفر دوم 48 امتیاز و نفر سوم 28.8 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ برای کسب سهمیه ریو 2016 تعلق گرفت. در این رقابتها 8 تکواندوکار برتر رنکینگ المپیک مجوز حضور داشتند و این مسابقات آخرین رویدادی بود که امتیاز آن برای رنکینگ المپیکی ورزشکاران محاسبه شد و با پایان این رقابتها، نفرات اول تا ششم سهمیه المپیک ریودوژانیرو 2016 را بدست آوردند.
تیم ملی تکواندوی کشورمان در 3 وزن 58-، 80- و 80+ کیلوگرم توسط فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی سهمیه المپیک را کسب کرد.
ورزشی** 1701

تکواندوکار سنگین وزن تیم ملی کشورمان با برتری مقابل رقیب فرانسوی خود موفق به کسب مدال طلا شد تا پرونده تیم ملی کشورمان در این مسابقات با سه مدال طلا ، نقره و برنز بسته شود.

عضو تیم ملی تکواندو کشورمان که موفق به کسب سهمیه تکواندو ایران برای حضور در بازیهای المپیک ریو را کسب کرده بود در دیدار پایانی رقابتهای وزن 80+ کیلوگرم جایزه بزرگ مکزیک در پیکار با «ام بار اندایه» از فرانسه ۲ بر صفر صاحب پیروزی شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

 

وی که بعد از رقابتهای جایزه بزرگ «سامسون» ترکیه، برای دومین بار در سال جاری به دیدار نهایی رقابتهای جایزه بزرگ راه يافته بود مصمم بود تا مدال طلای این رقابتها را از آن خود کند. وی راند اول این پیکار را یک بر صفر به سود خود خاتمه داد و در راند دوم بعد از ضربه خطای حریف که با ارنج به صورت سجاد اصابت کرد از سوی داور بعنوان فرد برنده مبارزه از سوی داور معرفی و نهایتا این دیدار ۲ بر صفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید.

 
مردانی برای رسیدن به دیدار نهایی ابتدا «رادیک عیسی اف» آذربایجانی را یک بر صفر از پیش رو بردشت و در ادامه «جسور» ازبکستانی را در راند چهارم با امتیاز طلایی شکست داد.

بهنام اسبقی دیگر تکواندوکار کشورمان بود که بامداد امروز به وقت تهران در وزن ۶۸- کیلوگرم در اولین دیدار خود به مصاف «دای هون لی» نفر دوم رنکینگ جهانی از کره جنوبی رفت و در نهایت بازنده میدان را ترک کرد تا شانس کسب سهمیه المپیک را از دست بدهد. در این وزن کره جنوبی به مدال طلا دست يافت و مکزیک نقره گرفت.

این دوره از مسابقات با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در بخش مردان به مدت دو روز در مکزیک بزگرا شد که تیم ملی کشورمان توسط سجاد مردانی یک مدال طلا ، فرزان عاشورزاده یک مدال نقره و مسعود حجی زواره یک مدال برنز کسب کرد. اسبقی هم توفیقی نداشت.

با بسته شدن پرونده مرحله نهایی رقابتهای جایزه بزرگ در مکزیک ماراتن کسب سهمیه المپیک در این رشته به پایان رسید و تیم ملی تکواندو کشورمان در بخش مردان توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم ، مهدی خدابخش در وزن ۸۰- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم سه سهمیه المپیک را کسب کرده است.

عباس یوسفی