جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

ساخت مستند روایت زندگی علامه میرجهانی در شبکه اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

"شرح این حیرانی "عنوان مستندی است که به روایت زندگی علامه محمد حسن طباطبایی میرجهانی می پردازد

ساخت مستند روایت زندگی علامه میرجهانی در شبکه اصفهان


تهیه و تولید مستند"شرح این حیرانی "با موضوع روایت زندگی علامه محمد حسن طباطبایی میرجهانی در شبکه اصفهان

"شرح این حیرانی "عنوان مستندی است که به روایت زندگی علامه محمد حسن طباطبایی میرجهانی می پردازد

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان این مستند در 5 قسمت 20 دقیقه ای به روایت  زندگی
 سید محمّدحسن طباطبائی میرجهانی محمدآبادی جَرقَویه‌ای اصفهانی ، مشهور به میرجهانی از سادات بنام اصفهان و از شاگردان سید ابوالحسن اصفهانی در نجف پرداخته است.
علامه سید محمّدحسن طباطبائی میرجهانی ، عشق و علاقه خاصّ نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به‌ ویژه نسبت به حضرت مهدی(عج) داشته است و از ویژگی‌های دیگر او زهد ، قناعت ، تقوا ، تهجّد و مداومت بر اذکار و اوراد وارده از ناحیه معصومین علیهم السلام بود.
علّامه میر جهانی از نوادر دانشمندانی است که عالمی ادیب  و فاضلی أریب ، و محدّثی حسیب به شمار می رود و دارای ملکات فاضله و محاسن اخلاق و محامد آداب ، جامع معقول و منقول ، حاوی فروع و اصول و صاحب علوم و فنون، مخصوصا در علوم غریبه و عجیبه (جفر و رمل و اسطرلاب و ریاضیات) ید طولا و اطّلاعی عمیق داشته و بر زبان های عربی ، عبری ، سریانی و لاتین مسلط بود و در فنّ منبر و بیان احادیث و فضائل و ولایت حضرات أئمّه اطهار علیهم السّلام بصارت کامل و از اساتیذ منبر محسوب می‌گردد. مرقد ایشان در اصفهان در کنار آرامگاه علامه مجلسی است و از این عالم بزرگ بیشتر از یکصد اثر علمی بر جای مانده است.
مستند "شرح این حیرانی" به تهیه کنندگی آزاده رجبی ، کارگردانی حسینعلی رحیمی ، مدیر تولید
محمودرضا پناهنده ، دستیار تهیه مهدی توکلی ، تصویربردار امیر امان زاده ، صدابردار پیمان حسین آبادی و تدوین مهدی ملک احمدی تولید شده است.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.