جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

روستای هراتمه - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روستای هراتمه

Loading the player...

معرفي روستا

هراتمه  روستاي بخش گركن جنوبي است  وسعت روستا 120 هكتارو 90هكتار زمين كشاورزي دارد كه اب اين اراضي از 55 حلقه چاه تامين مي گردد و و محصولات عمده آن هلو،برنج،گندم،جو ،كاهو،شليل ،زرد آلو،گيلاس مي باشد.

روستا از امكاناتي چون دو مسجد به نامهاي مسجد ابوالفضل و مسجد چهارده معصوم ودومدرسه ابتدائي صديقه كبري و راهنمايي خجسته ،دو شركت تعاوني باغداران و تعاوني مصرف ،يك شركت بسته بندي،پايگاه بسيج،پست بانك،خانه بهداشت مي باشد و آب  شرب اين روستا از چاه تامين مي گردد.

فاصله هراتمه تا بخش 5 كيلومتر تا مباركه 15 كيلومتر و تا استان اصفهان 25 كيلومتر است و از شمال با دارگان از توابع فلاورجان و روستاي زودان واز جنوب با فخرآباد از شرق با جوشان واز غرب با زاينده رود همسايه است داراي جمعيت 1335 نفروتعداد 360خانوار بوده و 6 شهيد ويك مفقودالاثر وپنج جانباز تقديم نموده است.

قدمت روستا به 400 سال پيش باز مي گردد و داراي آثار باستاني برج نگهبان،برج كبوتر،مسجد چهارده معصوم؛وقبرستان هراتمه مي باشد.

بزرگان مي گويند در قديم مهاجراني به اين محل آمده اند وبا احداث قلعه بزرگي كه از روبروي آن رودخانه مي گذشته به ابادي آن مي پردازند واين محل را به شهر هرات مانند كرده وبه دليل همين تشابه به هراتمن و هرتمن وهم اكنون به هراتمه معروف است.