جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

روستای حسین آباد مهردشت - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روستای حسین آباد مهردشت

Loading the player...


روستای حسین آباد مهردشت
دهستان حسین آباد مهردشت ، یکی از دهستان های بسیارمهم وبزرگ منطقه مهردشت نجف آباد می باشد که می توان آن  را در زمره ی یکی از شهر های کوچک به شمار آورد که در حال حاضر مرکز دهستان می باشد. این دهستان در فاصلۀ یکصد کیلومتری «اصفهان » وهشتاد کیلومتری شهرستان « نجف آباد » و پانزده کیلومتری شهر «علویجه » و «دهق» واقع شده است.
این دهستان از طرف شمال به روستای « هسنیجه » وازطرف شمال غربی به شهر« دهق » و ازطرف شمال شرقی به شهر «علویجه» واز طرف مغرب به «کوه تیرچه علویجه » واز طرف مشرق به «کوه بلقوی» و«کوه سیاهان » واز طرف جنوب به روستای «میرآباد» و« محمدیه » محدود می باشد .
جمعیت این روستا سیر صعودی داشته وهمه ساله چندین خانوار ، محل سکونت خود را این دهستان انتخاب می کنند که می توان علت آن را دارا بودن امکانات اولیه از قبیل:آب لوله کشی، برق٬ گاز شهری٬ تلفن و تا حدودی وجود کارخانه های شهرک های صنعتی علویجه٬ دهق و شهرک صنعتی دهستان خصوصاً کارخانه سیمان ساروج حسین آباد مهردشت ذکر کرد واز همه مهمتر اینکه مردم این دهستان مردمی مهمان دوست بوده وبر اساس اعتقاد این که مهمان حبیب خداست، برای مهمانان خود احترام خاصی قائل می باشند .
این دهستان بر اساس آمار نفوس مسکن سال ۱۳۷۵ ه .ش دارای ۷۵۰ خانوار وجمعیتی بالغ بر ۳۰۰۰نفر می باشد .