سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

رنگ کرونایی اصفهان و نجف آباد هم نارنجی شد - نمایش محتوای مجازی

 

 

تولیدات و آثار

رنگ کرونایی اصفهان و نجف آباد هم نارنجی شد

رنگ کرونایی اصفهان و نجف آباد هم نارنجی شد


به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز اصفهان؛ رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ها بر اساس میزان شیوع کرونا که از ۹ فروردین اعمال می‌شود در قسمت نقشه نرم افزار ماسک قرار گرفت.
طبق اعلام سامانه اطلاع اطلاع رسانی وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور (ماسک)، هم اکنون در بین ۲۴ شهرستان استان اصفهان، خوانسار و گلپایگان به رنگ قرمز (خیلی پرخطر) و پنج شهرستان اصفهان، نجف آباد، مبارکه، لنجان و تیران و کرون با وضعیت نارنجی (پرخطر) است.
تنها سه شهرستان برخواز، بوئین میاندشت و خورو بیابانک آبی (کم خطر) هستند.


۱۴ شهرستان دیگر استان اصفهان شامل خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهرو میمه، چادگان، فریدن، فریدونشهر، شهرضا، دهاقان، سمیرم، نائین، اردستان، نطنز، کاشان و آران و بیدگل در وضعیت زرد (خطرمتوسط) قرار دارند.
شاخص رنگ بندی همه گیری بیماری کووید-۱۹ در سامانه ماسک، تعداد بستری و آمار مراکز درمانی ۱۶ ساعته کرونا در شهرستان هاست.

بر اساس آخرین آمارها، ۸۸۷ بیمار دارای علائم ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های ۲۴ شهرستان استان اصفهان بستری هستند که ۱۲۸ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) اند.
تعداد فوتی‌های قطعی و مشکوک به کرونا هم در ۲۴ ساعت گذشته در استان، به ترتیب ۱۳ و هفت نفر است.
 
 مشاهده میدانی خبرنگار خبرگزاری صداو سیما،حکایت از اضافه شدن لحظه به لحظه مسافران به اصفهان داردو میدان امام و خیابان چهارباغ عباسی مملو از جمعیت است و برخی هم با رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی سلامت خود و دیگران را به خطر انداخته اند.
با توجه به شیوع ویروس کرونای انگلیسی، مراقبت جدی و رعایت مقررات بهداشتی ضروری است.
آدرس کوتاه :