رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

راهیابی فیلم داستانی"#دوچرخه- باز" در جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


راهیابی فیلم داستانی"#دوچرخه- باز" در جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان


فیلم بلند داستانی "#دوچرخه - باز" تولیدی شبکه اصفهان به عنوان نماینده‌ی این شهر در جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان حضور دارد

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان این فیلم به تهیه‌کنندگی پیمان سبزه‌علی ، کارگردانی مصطفی نظری‌زاده و همراهی تیمی جوان و حرفه‌ای از شهر اصفهان ، روایتی مبتنی بر روابط بین ۳ نسل از یک خانواده است ؛ آنها در برخورد با یک مسئله‌ی مشترک، واکنش‌های متفاوتی از خود بروز می‌دهند؛ اما خردورزی، همگرایی و برخورد خلاقانه‌ی کودکان و نوجوانان است که روایت را پیش برده و به سرانجام می‌رساند.
فیلم "هشتگ دوچرخه باز" محصول صدا و سیمای مرکز اصفهان بوده و با مشارکت شهرداری اصفهان ، تهیه و تولید شده است.
این اثر یکی از معدود کارهای داستانیست که در آن فضای مجازی بشکل کاملا مثبت ، کاربردی و اثرگذار به نمایش درآمده؛ و نقش جریان‌های شکل گرفته در بستر فضای مجازی را در داستانی برای کودکان و نوجوانان به نمایش گذاشته است.
یکی دیگر از نکات حائض اهمیت در این فیلم، میانگین سنی عوامل پشت دوربین در این پروژه می‌باشد که عددی در حدود ۳۰سال است؛ و حضور جوان‌های خلاق و تحصیلکرده از شهر اصفهان در این اثر بسیار چشمگیر بوده است.
فیلم داستانی "#دوچرخه-باز" به نویسندگی علی خودسیانی ، داستان پیرمرد تنهایی را روایت می‌کند که بعد از فوت همسرش هر کدام از فرزندانش به خاطر مشکلاتشان اصفهان را ترک کرده اند و تنها همدم و مونس حاجی بابا دوچرخه ای است که از زمان جوانی تا به امروز همراه اوست، اما یک روز در اثر سانحه ای حاجی بابا با دوچرخه اش نقش بر زمین می شود و در راه انتقال به بیمارستان دوچرخه به سرقت می رود و در ادامه داستان بازگشت فرزندان و نوه ها به اصفهان و تلاش آنها برای یافتن دوچرخه‌  و مشکلاتی که بر سر راه آنها قرار می گیرد به تصویر کشیده می شود.
در این فیلم بازیگرانی همچون حسن اکلیلی ، مهران هادی ، شهره موسوی ، صدف غرضی ، رهام نصیری ، فرزاد کریمی ، آسنا کریمیان ، امیرحسین کاظمی ، مسعود زنجانی ، الهام باقری ، زهرا صالحی و... ایفای نقش می کنند.
سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان  از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ۱۳۹۸ (همزمان با عید سعید غدیر خم) در دو بخش «ملی» و «بین‌المللی» در شهر تاریخی اصفهان برگزار می گردد.
در این دوره از جشنواره آثار مورد توجه مبتنی بر آموزه‌های اعتقادی، اخلاق نیکو، سبک زندگی، احترام به نهاد خانواده و همنوعان، نشاط و شادی، امید و اعتماد به نفس، تلاش برای پیشرفت، مسئولیت‌پذیری اجتماعی، دوستی با طبیعت و آمادگی مخاطب برای مواجهه با چالش‌های دنیای آینده است.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.