جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

دریاچه نمک سمنان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دریاچه نمک سمنان

Loading the player...

ويژگي هاي درياچه نمک سمنام

مراکز تاريخي گردشگري : درياچه نمک
آب و هوا : خشک و گرم
فصل سفر : تمامي فصول
مسافت :  43 کيلومتر جاده آسفالته به سمت اصفهان
راه هاي دسترسي :   جاده دامغان اصفهان - جنوب شهر دامغان ،نزديکي روستاي حسن آباد

شايد با ديدن چنين عبارتي کمي ‌متعجب شويد که چگونه امکان دارد بر روي درياچه نمک پياده روي کرد. تعجبي ندارد با ما همراه شويد تا يکي ديگر از زيباترين و بکرترين مناطق استان سمنان را به شما معرفي کنيم. اگر از سمت غرب وارد شهرستان دامغان شويد و به سمت داخل شهر حرکت کنيد پس از گذشتن از ميدان پسته که نمادي از پسته‌ها‌ي خندان اين شهر تاريخي است يه يک کيوسک به شکل کره زمين برخورد خواهيد کرد، اينجا ابتداي جاده دامغان به اصفهان است.

43 کيلومتر از جاده آسفالته را به سمت اصفهان طي مي‌کنيم. در طول مسير با روستاهاي زيبايي از جمله ورکيان، کلا، صلح آباد، صيد آباد و امام زاده هفتنان و ... برخورد خواهيد کرد که در هريک از آنها قلعه‌ها‌ي گلي و يخچال‌ها‌ي گلي بسيار زيبا شما را دعوت به ديدن بخشي از هنر و اراده مردم اين منطقه مي‌کند. يکي ديگر زيبائيهاي اين منطقه امام زاده هفت تنان است .

پس از عبور از اين مناطق شما در سمت راست و چپ جاده ماسه‌ها‌ي کويري را مي‌بينيد که در ميان جنگل‌هاي طاق همراه با نسيم بهاري در حال رقصيدن هستند. اين زيبايي و سکوت شما را وسوسه مي‌کند تا دقايقي را به دور از هياهوي زندگي شهري در آرامش سپري کنيد.

در کيلومتر 43 جاده در سمت چپ يک بريدگي فرعي و خاکي قرار گرفته است در همان ابتداي جاده خاکي در سمت راست رشته کوهي را مي‌بينيد که به علت قرار گرفتن پنج کوه در کنار يکديگر به پنج کوه شهرت يافته است، پنج کوه در تمام طول مسير شما را همراهي مي‌کند. جاده خاکي که طول آن 17 کيلومتر است را به سمت شرق طي مي‌کنيم. در طول مسير گله‌ها‌ي چند نفره شتر نظر شما را جلب مي‌کند که اگر هوس شتر سواري کرديد مي‌توانيد به سراغ آنها برويد تنها مراقب باشيد تا شترهاي آرام را براي سوار شدن انتخاب کنيد.

در طول مسير ممکن است که به علت بارش باران‌هاي بهاري قسمت‌ها‌يي از جاده داراي دست اندازهايي شده باشد که در صورت مراقبت نکردن به ماشين شما آسيب برساند.

در کيلومتر 16 جاده به دو قسمت تقسيم مي‌شود که شما بايد به سمت چپ حرکت کنيد که از همين جا دور نمايي از درياچه نمک قابل رؤيت است. پس از طي کردن يک کليومتر به ابتداي درياچه نمک مي‌رسيد. منظر‌ه ها‌يي در پيش روي شماست که بيشتر شبيه يک رؤياست، رؤيايي در يک روز بهاري. تا آنجا که چشم کار مي‌کند سپيدي ديده مي‌شود، سپيدي به سپيدي برف گويي آنکه در يک روز گرم بهاري يا تابستاني از آسمان آبي برف باريده است.

اگر چند روز قبل از سفر شما بارندگي در منطقه رخ داده باشد درياچه با چاله‌ها‌يي مزين شده است که در آن آبي به زلالي اشک چشم وجود دارد. انعکاس نور آفتاب در چاله‌هاي آب در سطح درياچه چشم نوازي مي‌کند، با کمي ‌احتياط وارد درياچه شويد جاي هيچ نگراني وجود ندارد به آساني گام برداريد و از زيبائيهاي خلقت لذت ببريد.

شکوفه‌ها‌ي زيباي نمکي توجه هر بيننده اي را به خود جلب مي‌کند، اين همه زيبايي....
اگر در زماني بعد از بارندگي به درياچه برسيد شش ضلعي‌ها‌ي بسيار زيبايي را مي‌بينيد که تمام سطح درياچه را پوشانده‌اند و در عين بي نظمي‌ داراي نظمي ‌خاص مانند جورچين در کنار يکديگر قرار گرفته اند.

اگر در اين زمان در اين محل قرار گرفتيد مي‌توانيد يک گل کوچيک هم با دوستان را بر روي درياچه نمک تجربه کنيد. شما مي‌توانيد با همراه داشتن امکانات اوليه از جمله چادر شبي را آرام به دور از دردسرهاي زندگي شهري همراه با آرامش و حتي نگراني از وجود حيوانات وحشي و با اطمينان به آنتن دهي تلفن همراه در کوير جنوب شهرستان دامغان همراه با ديدن ستاره‌ها‌ سپري کنيد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ