رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

خلق تصاویر ناب وزیبای سرزمین ایران در مستند کوچ - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

شبکه اصفهان مستندی را با نام "کوچ" با هدف نمایش تغییراتی که در آن با ورود زندگی مدرن ایجاد شده ، تولید و پخش می کند


تهیه و تولید مستند"کوچ" در شبکه اصفهان

شبکه اصفهان مستندی را با نام "کوچ" با هدف نمایش تغییراتی که در آن با ورود زندگی مدرن ایجاد شده ، تولید و پخش می کند

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان در این مستند 30 دقیقه ای به زحمات و سختی های کوچ با محوریت ایل های بختیاری که ییلاقشان اصفهان است پرداخته می شود.
در این مستند تلاش شده است با به تصویر کشیدن زیبایی های سر زمین ایران و سختی های کوچ ، پارادکسی دراماتیک و جذاب ایجاد شود.
خانواده ها و طایفه های بختیاری در انتهای کوچ خود به اراضی استان اصفهان می رسند و شامل ایل بختیاری ، ایل قشقایی و ایل عرب که در خور سکنی گزیده اند می باشند.
کل عشایری که به اصفهان می آیند حدود 15 هزار نفر بوده که سختی های کوچ را به جان خریده و وظیفه خود را به عنوان ارکان جامعه انجام می دهند.
ایل و عشایر را می توان یکی از مهمترین نمادهای اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل معرفی نمود ، عشایری که در کمال سختی ، تلاش فراوان خود را برای تولید هرآنچه خود نیاز دارند به انجام رسانده و از وابستگی ها به دور هستند و در این راستا زن عشایر محور اقتصاد مقاومتی است که در انجام امور بسیار دقیق عمل کرده و زحمات زیادی می کشد.
این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا صالحی ، تصویر مهدی جمالزاده ، صدابردار سعید بهرامی و تدوین پروانه مباشرپور تولید شده است.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.