جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

حنابندان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

حنابندان

Loading the player...

حنابندان یکی از آداب و رسوم عروسی در نزد اقوام ایرانی می باشد.
جشن حنابندان که به تعبیری آخرین رسم از آداب عروسی ایرانی می‌باشد، جشنی است که در واقع مراسم خداحافظی عروس بوده و در آخرین شب اقامت عروس به طور رسمی در خانه پدری برگزار می گردد.
در روزگاران نه چندان دور در شب حنابندان زنان شرکت کننده دستشان را با آغشتن به ظرف حنایی که دور تا دور مراسم گرداننده می شد رنگ می کردند و این آیین همچنان در روستاها و شهرهای کوچک ایران پا برجاست.این مراسم در استان اصفهان و در شهر فلاورجان نیز برگزار میشود.
«حنا از جنت است» و اثری از بهشت و نشانه‌ای از شادی، مهر و نیکبختی دارد. این باوری است که ایرانیان باستان داشتند و هنوز هم پابرجاست.

Hanabandan the wedding customs are among the ethnic groups.The tradition of celebrating the last Persian wedding customs.  Thefarewell Ceremony of the Bride. And held in the last night of the bride's official residence in the parents house. The ceremony will also be held in Isfahan in Falavarjan  town
In times not long at night Hnabndan Women dye their hands with henna.  Nowadays this ceremony is held in the villages and towns of iran. Henna is a sign from heaven and happiness and love