جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

جشنواره اقوام ایرانی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جشنواره اقوام ایرانی

Loading the player...

دانلود

در این جشنواره اقوام ، ترکمن، آذربایجان، سیستان و بلوچستان، خراسان( ایل کرمانج)، بوشهر ، گیلان ، لرستان و سایر اقوام کشور حضور خواهند داشت و با صنایع دستی و سوغات محلی و قومی خود از جمله گلیم، جاجیم، گبه، خاتم کاری و قلم زنی، پارچه های نفیس، سفال ، شیرینی ها و غذاهای محلی و ... پذیرای بازدیدکنندگان بودند.

در این جشنواره فرهنگی و هنری انواع سوغات و صنایع دستی استان های مختلف در80 غرفه از تولید به مصرف عرضه شده و شرکت کنندگان در این جشنواره بخش هایی از فرهنگ ها و سنت های شهر و دیار خود را به صورت چهره به چهره به بازدید کنندگان معرفی می کنند.
همچنین گروه های موسیقی سنتی قوم های مختلف کشور با اجرای برنامه های زنده و شاد فضای با نشاط را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند.
انواع فرش و تابلو فرش دستی، گلیم، جاجیم پوشاک، لوازم آشپزخانه، غذاهای سنتی، انواع ترشی و شیرینی جات، وسایل زینتی دکوراسیون و مواد خوراکی با قیمت های مصوب در غرفه های این جشنواره به علاقه مندان عرضه می شود.
به علت گستردگی اقوام و فرهنگ های کشور برگزاری این گونه جشنواره ها یکی از عوامل آشنایی مردم با سنت های یکدیگر و نیز افزایش اتحاد می باشد.

تبیین جایگاه زن در اقوام ، ایلات و عشایر ایران، ترسیم ویژ گی هایی همچون جوانمردی ، وطن‌دوستی و پایبندی به وحدت و انسجام ملی و دینی در میان اقوام ایرانی و نمایش سبک زندگی اصیل و دست نخورده ایرانی از جمله اهداف این جشنواره است و فضایی فراهم شده است تا شهروندان با بخشی از آداب و رسوم ، صنایع دستی و هنرهای سنتی تمامی اقوام ایرانی و در واقع با ریشه های تاریخی خود آشنا شوند.