جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

تولید کلوچه - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تولید کلوچه

Loading the player...

فرآيند توليد کلوچه

فرمولاسيون نان کلوچه‌هاي مختلف، تفاوت زيادي با هم ندارند و فرآيند توليد در مورد تمامي انواع کلوچه‌ها مشابه است. ابتدا تمامي مواد اوليه نان کلوچه را در ميکسر ريخته، مخلوط کرده و در دستگاه، مغزي در داخل خمير قرار داده مي‌شود و کلوچه فرم نهايي خود را مي‌گيرد. سپس عمل پخت در فر صورت مي‌گيرد. بعد از پخت، عمل سرد کردن و بسته بندي صورت مي‌گيرد.

کلوچه‌ها را در صورت تمايل مي‌توان روکش شکلات داد، در اين صورت کلوچه‌ها بلافاصله وارد سردخانه تونلي مي‌شوند تا روکش شکلات سخت شود. مراحل توليد در واحد نيمه صنعتي و در واقع سنتي به صورت دستي است.


بسته بندي  کلوچه

کلوچه بايد داراي بسته بندي مناسب باشد به طوري که از فساد، آلودگي، خشک شدن و يا جذب رطوبت و بو از خارج جلوگيري به عمل آورد. براي بسته بندي بايد از لفاف‌هايي مانند کاغذ مومي، مقواي پوشش دار، سلوفان، آلومينيوم، پلي اتيلن و پلي پروپيلين استفاده کرد.

بر روي بسته‌هاي کيک و کلوچه بايد نام و نوع فرآورده، نام ونشاني کامل واحد توليدي و يا علامت تجاري آن، وزن خالص، نام مواد تشکيل دهنده، به ترتيب مقدار، شماره پروانه ساخت، تاريخ توليد به روز، ماه، سال، تاريخ انقضا، شماره سري ساخت و شرايط نگهداري ذکر شود.


شرايط نگهداري

کلوچه بايد در جاي خشک و خنک و دور از نور مستقيم خورشيد نگهداري شود.

در خوردن کيک و شيريني احتياط کنيد

مصرف بيش از حد کيک، کلوچه، شيريني و شکلات به دليل کالري فراوان و ارزش غذايي کم، موجب اختلال در عملکرد رشد کودکان مي‌شود.

مصرف کلوچه به دليل دريافت بيش از حد کالري از يک سو موجب چاقي کودکان و از طرف ديگر مصرف اين ماده غذايي به عنوان پيش‌غذا، سبب بي‌اشتهايي کودکان شده و موجب مي‌شود کودکان از وعده غذايي اصلي خود باز بمانند. از آنجا که شيريني‌ها املاح و ويتامين‌ها و ساير مواد مغذي را به بدن نمي‌رسانند، سبب کمبودهاي شديد تغذيه‌اي مي‌شود که در نتيجه سيستم ايمني بدن را تضعيف مي‌کند.

مصرف مواد غذايي شيرين و پرچرب، زمينه‌ساز بيش‌فعالي در کودکان است که اين بيش‌فعالي موجب برهم خوردن تمرکز و در نتيجه افت تحصيلي کودکان مي‌شود.