جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

تولید کفش - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تولید کفش

Loading the player...


مراحل تولید کفش
برخی از محققان معتقدند که برای نخستین بار مصریان باستان در حدود 5 هزار سال پیش برای محافظت از پاهاشون نوعی کفش رو ابداع کردند که شبیه به صندل های امروزی بود.
کفش ازجمله پوششهایی است که تحت تأثیر محیط اطرافشه و تنوعش در جنس، شکل و نحوه ی ساخت به آب و هوا، منابع طبیعی و آداب و رسوم جوامع مختلف بستگی داره.
برخی از سازندگان که از قوه ی تخیل خوبی برخوردارند ابتدا طرح و ایده ای را که در ذهن دارند بر روی کاغذ پیاده میکنند؛ به این کار اصلاحا چغر کردن گفته می شه که مراحل اولیه در ساخت کفش به حساب می آید.
ازنکات مهمی که سازنده باید در نظر بگیرد اصل قرینگی است ؛ به همین خاطر به هنگام شروع کار کاغذ رو از وصل تا می کنند تا در پایان طراحی دو طرف کفش مشابه باشد.
در مرحله بعد با توجه به سلیقه مشتریان به طراحی شکل ظاهری کفش میپردازند.
در مراحل بعد پس از اینکه طراحی زیره و رویه ی کفش طراحی شد زیره را داخل و رویه را روی دستگاه گرمکن و تحت تأثیر گرما قرار می دهند تا اتصال به نحو مطلوب تری انجام شود.
در ادامه برای اطمینان بیشتر از چسبیدن و اتصال زیره و رویه ی الگو قالب را درون دستگاه پرس قرار می دهند .
آخرین مرحله قلاب انداختن یعنی خارج گردن قلاب از درون کفش است.
با اطمینان از نتیجه ی کار الگوی کفش به رایانه داده میشه و دستگاه هم مطابق طرح اقدام به برش رویه و دیگر مراحل کفش می کنه.
امروزه با توجه به نیاز میلیاردها انسان به کفش تولیدکنندگان هرروزه در تلاشند تا راه های جدیدی برای تولید کفش ابداع کنند تا تنوع محصولاتشون را در طرح و رنگ افزایش بدهند.