جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تولید پنجره های دو جداره - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تولید پنجره های دو جداره

Loading the player...

فرآيند توليد پروفيل UPVC

درمرحله اول PVC و افزودنيهاي ديگر،

با درصد مشخصي توسط دستگاه ميكسر تركيب سرد و گرم مي شوند. مواد تركيب شده بين 16 تا 24 ساعت دردماي محيط مي ماند تا الكتريسيته ساكن حاصل از ميكس از بين برود و دماي آن با دماي محيط يكسان شود. مواد پس از مرحله ميكس به صورت اتوماتيك وارد دستگاه هاي اكسترودر ميشود. پس از تنظيم و نصب قالب پروفيل مورد نياز و همچنين قسمتهاي كاليبراتور و تانكهاي خنك كننده مي بايست دماي سيلندر و دستگاه اكسترودر و قالب به حد معين برسد اين ميزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفيل متفاوت است كه معمولاً براي سيلندر بين 165 تا 185 و براي قالب بين 198تا 202 درجه ميتواند متغير باشد .

اما متاسفانه برخي از صنعتگران ايراني فقط به مواد تشکيل دهنده محصول توليدي توجه دارند و به فرايندهاي توليد از قبيل دماي مورد نياز براي هر قسمت ، شرايط توليد در خلاء يا در محيط حاوي گازهاي خاص ، مدت زمان و سرعت انجام هر فرايند ، ميزان فشار ، ترتيب ترکيب مواد، مقدار هر ماده و ... توجه ندارند ، در اينصورت با وجود استفاده از مواد يکسان نتيجه مطلوب حاصل نمي شود .

دستگاه اكسترودر شامل دو عدد مارپيچ با چرخش غير همسو مي باشد كه مواد رابه صورت يكنواخت از قسمت سيلو به طرف قالب هدايت مي كند. سيلندر دستگاه شامل چهار قسمت مي باشد كه هر كدام به ترتيب وظيفه پيشگرم كردن مواد ، پلاستيسيته كردن ( تبديل مواد به شكل خميري )، خروج گازهاي متصاعد شده و در نهايت شكل گيري پروفيل را به عهده دارند .پس از خروج پروفيل از قسمت كاليبره و تانكهاي خنك كننده اطلاعات مربوط به پروفيل روي آن حك مي شود.

سرانجام  پروفيل UPVC وارد قسمت اره شده و در ابعاد مورد نظر برش داده و بسته بندي مي گردد .

به علت خواص فيزيكي متفاوت اين ماده جديد اصطلاحا به آن يك ماده غير پلاستيك (Unplasticised) اطلاق مي شود.

سبكي وزن، خمش پذيري، عدم اشتعال، عايق بودن در مقابل حرارت و الكتريسيته، مقاومت در برابر مواد شيميايي و بيولوژيك، قابليت تبديل به سطوح سيقلي، قابليت تلفيق با مواد افزودني مختلف و بالاخره انعطاف پذيري در به كاربردن طرح هاي متعدد، UPVC را به يک نوع ترموپلاست مدرن که مناسب ترين جايگزين براي آلياژهاي فلزي و غير فلزي در صنعت در و پنجره سازي است تبديل نموده است .