جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

تولید آرد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تولید آرد

Loading the player...

فرايند توليد آرد داراي پيچيدگيهاي خاص خود مي باشد ولي در اينجا سعي شده است فرايند توليد آرد به زبان ساده بيان گردد. مهمترين بخش در فرايند تبديل گندم به آرد فرايند آسياب مي باشد با اين حال ديگر مراحل چرخه توليد آرد از اهميت خاص خود بر خوردار مي باشند اولين مرحله در چرخه توليد آرد انتقال گندم به كارخانه و انجام نمونه برداري از آن مي باشد در يک کارخانه آرد ابتدا گندمها توسط کاميونها و تريلرهاي حمل گندم عمدتاًاز سيلوهاي شرکت بازرگاني دولتي ايران و يا مقدار محدودي گندم آزاد خريداري شده خود آنها به کارخانه منتقل شده و سپس کاميونها و تريلرها توسط باسکولي که در درب ورودي قرار دارد وزن ميگردند. سپس براي تعيين کيفيت، گندم ورودي با استفاده از بمبو که ميله اي بلند توخالي براي نمونه گيري از غلات است نمونه برداري شده و بعد از تاييد کيفيت توسط آزمايشگاه کنترل کيفيت کارخانه، به کاميونها و تريلرهاي موجود اجازه تخليه داده مي شود. کاميونها نيز جهت تخليه برروي کمپرسي قرار گرفته و گندم آنها براحتي تخليه ميگردد. در انتهاي کار يکي از کارگران وارد کاميون شده و گندم باقي مانده را توسط جارو تماماً خارج مي نمايد. کاميونها مجدداً توزين شده و از اختلا ف وزن اوليه کاميون حاوي گندم و کاميون خالي وزن گندم محاسبه مي گردد.
گندمها برروي بخش دريافت که به صورت توري فلزي با منافذ درشت هستند و بر روي زمين قرار دارند ريخته مي شوند و با عبور از توري و آهن گير و الکهايي با منافذ درشت ناخالصي هاي درشت و فلزات آن جدا مي گردد. گندم پيش بوجاري شده توسط نقاله و الواتور به سيلوها برده شده و ذخيره مي شود و سپس توسط نقاله به سالن توليد هدايت مي گردد تا مراحل بوجاري و آسياب برروي آن انجام شود. در سالن توليد مراحل بوجاري شامل : آهن گير، الکهاي سپراتور، شن گير، کانالهاي هوا، نخ گير، تريور، پوست گير، نم زن مي باشد و سپس گندم مخلوط و يکنواخت مي گردد و به مرحله نم زني وارد مي شود؛ گندم در دو مرحله نم زني و به مدت 24 تا 32 ساعت داخل سيلو مي ماند تا رطوبت در لايه هاي مختلف گندم نفوذ كند و در نهايت گندم با رطوبت مطلوب وارد مراحل آسياب مي شود. آسيابها معمولاً به جز تعداد محدودي که چکشي هستند از والسهاي مختلف تشکيل شده اند و گندم در اين قسمت مرحله به مرحله آسياب و خرد مي گردد و پوسته آن نيز به تدريج از آرد جدا مي شود.
بر اساس درصد سبوس باقي مانده در آرد و نيز اندازه ذرات آن، آردهاي مختلفي توليد شامل آرد نول، ستاره، آرد سبوس گرفته و آرد بدون سبوس توليد مي شود. آردهاي توليدي توسط نيروي باد به سيلوهاي ذخيره محصول منتقل مي گردد و جهت کيسه گيري به اين قسمت منتقل شده و کارگران آنجا به کمک قيفي که مجهز به سنسور اندازه گيرنده وزن آرد مي باشد، کيسه هاي 20 کيلويي را پر مي کنند و سپس درب کيسه ها دوخته شده و تاريخ مي خورند و توسط کانالي به بخش انبار هدايت مي شوند و همچنين امکان دارد که آرد به صورت فله عرضه گردد در اين صورت آرد از سيلو ها به بونکر هاي مخصوص حمل آرد منتقل شده و به مقصد مورد نظر حمل مي گردند.