حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

تهيه و پخش بيش از 2 هزار دقيقه برنامه در جشنواره فیلم های کودک و نوجوان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

تلاش صداوسیمای مرکز اصفهان به کمک شبکه های ملی و بین المللی برای انعکاس گوشه هایی از عظمت فرهنگ و تمدن هنر اصفهان به ثمر نشست


انعکاس گوشه هایی از عظمت فرهنگ و تمدن هنر اصفهان در جشنواره بین المللی کودک و نوجوان

تلاش صداوسیمای مرکز اصفهان به کمک شبکه های ملی و بین المللی برای انعکاس گوشه هایی از عظمت فرهنگ و تمدن هنر اصفهان به ثمر نشست

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، شبكه استاني اصفهان ویژه برنامه های زنده اختتامیه سی امین جشنواره فیلم کودک و نوجوان را پخش کرده و در زمان برگزاری سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان نیز جهت انعکاس رسانه ای آن علاوه بر ایجاد یک استودیو دائم و کامل از ابتدای صبح تا پاسی از شب ، نشست ها و کمیته های تخصصی این جشنواره را نیز پوشش داد.
تولید خبر و گزارش در شبکه های استانی، ملی و فراملی و ارتباط مستقیم با شبکه بین المللی خبر و اخبار جوانه ها، تهیه و ارسال خبر و گزارش مکتوب رادیوئی و تلویزیونی به شبکه های سراسری و تهیه و پخش  خبر و گزارش در بخشهای خبری تلویزیونی و رادیوئی استانی از جمله فعالیت های حوزه خبرگزاری این مرکز می باشد.
صداي استاني اصفهان نيز در برنامه های مختلف خود به این رویداد بین المللی پرداخت.
در سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان ، 85 میهمان خارجی از ۴۰ کشور با ارائه 75  اثر شامل فیلم‌های سینمایی بلند ، ویدیویی ، فیلم‌های کوتاه ، نیم بلند ، پویا نمایی و انیمیشین شرکت کردند و فیلم های این جشنواره در 6 سالن با بیش از صد هزار نفر تماشاگر اکران  شد.
هم زمان با جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ، 15  کلاس آموزشی فیلم سازی ، انیمشن ، پویانمایی ، فیلم نامه نویسی و استاپ موشن به منظور ارتقاء و به روز رسانی اطلاعات فیلم سازان جوان و علاقه مندان به هنر های نمایشی در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان با حضور هنرمندان به نام کشور بر پا شد و روزانه حدود 200هنر جو در این کارگاه های آموزشی شرکت کردند.
همچنین تریلی سیار نمایش تئاترهای کودکانه وارد اصفهان شد و با نمایشی شاد و جذاب ویژه کودکان و نوجوانان در شهرهای مختلف و اجرای نمایش های متنوع ، شادی را برای کودکان و نوجوانان به ارمغان آورد.
مسابقه آثار پویانمایی در سی امین جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز به طور همزمان به زبان فارسی دوبله شد و فیلم ها نیز به زبان اصلی همان کشور به روی پرده رفت و توسط دوبلورهای نامی و خوش صدای سینمای ایران به شکل همزمان به زبان فارسی دوبله شد.
با آغاز سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان ونوجوانان ، تولید 40 فیلم کوتاه و نیمه بلند در شهر دوستدار کودک اصفهان کلید خورد که حضور فیلمسازان بین المللی این دوره از جشنواره در مقایسه با سال قبل 20 درصد افزایش داشته است و مهمانان بین المللی این دوره از کشورهای آلمان ، بلژیک ، آمریکا ، نروژ ، پرتغال ، هند ، فرانسه ، گرجستان ، مکزیک ، بلغارستان ، ایتالیا ، ایرلند ، اتریش و عراق حضور داشتند.
در این دوره 15 فیلم خارجی با حضور گویندگان برجسته کشور دوبله هم زمان شد و فیلم های بخش بین الملل این دوره از جشنواره در دو سینمای چهار باغ و فلسطین اکران شد.
همچنین شش داور نوجوان بین الملل و دو داور کودک بین الملل ، کار داوری فیلم های خارجی را انجام دادند.
30 خبرنگاران نوجوان برگزیده این جشنواره نیز در پنج گروه شش نفره شامل تصویربردار، گزارشگر، صدابردار به صورت نیمه حرفه‌ای شروع به تهیه گزارش کردند که گزارش‌های آن ها از طریق رسانه‌های گروهی و مجازی پخش می شود.
همچنین حضور 6 فرزند شهید مدافع حرم استان اصفهان درگروه های خبری به نام پدر شهیدشان از ویژگی های این دوره از جشنواره بود.
مراسم تجلیل از مادرعروسک های سینمای ایران نیز در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان آیین اختتامیه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از مسئولان استانی و شهری , هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه اصفهان در تالار کوثر این شهر برگزار شد.
بر این اساس فیلم "فهرست مقدس" به تهیه کنندگی محمدامین همدانی و خانه پویانمایی انقلاب اسلامی اوج، همچنین فیلم "رهایی از بهشت" به تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی کاندیداهای بهترین فیلم نوجوان در بخش پویانمایی سینمایی معرفی شدند.
پروانه زرین بهترین فیلم کودک انیمیشن سینمایی به علی نوری اسکویی کارگردان فیلم "فهرست مقدس" رسید.
جایزه ویژه هیئت داوران نیز به "درخت پرتغالی" به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی رسید.
همچنین جایزه ویژه هیئت داوران برای دست‌آورد درخشان به فیلم "فهرست مقدس" رسید.
دیپلم افتخار بهترین انیمشین کوتاه بخش بین‌الملل به سلس هلشمایر کارگردان فیلم "روزی که پدرم شاخ و برگ درآورد" اهدا شد.
جایزه ویژه هیئت داوران برای کارگردانی فیلم کوتاه انیمیشن به فیلم "درخت پرتقالی" به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر هوشنگ معین تعلق گرفت.
پروانه زرین بهترین فیلم بلند پویانمایی بخش بین‌الملل به فیلم "راه طولانی شمال" به ک رمی شای از کشور فرانسه  تعلق گرفت.
دیپلم افتخار این بخش به "رویاها در یک روز" به کارگردانی صادق جهادی تعلق گرفت.
هیئت داوران در فیلم انیمیشن نیمه بلند هیچ فیلمی را حائز دریافت پروانه زرین ندانست و دیپلم افتخار بخش انیمیشن کوتاه به فیلمنامه "کودکان" به نویسندگی هادی طبقی اهدا شد.
در بخش کاندیدای بهترین کارگردانی بخش کوتاه و نیمه‌بلند پویانمایی، فیلم لایت سایت به کارگردانی سید مسلم طباطبایی، هزار افسان به کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا،  گل و بلبل به کارگردانی مهدی آقاجانی و سوزن بان به کارگردانی مهدی خرمیان معرفی شدند.
پروانه زرین بهترین کارگردانی کوتاه به فیلم "هزار افسان" اصغر صفار و عباس جلای یکتا تعلق گرفت.
در بخش بهترین کارگردانی بخش کوتاه و نیمه بلند پویانمایی، فیلم لایت سایت به کارگردانی سید مسلم طباطبایی،  هزارافسان به کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا، گل و بلبل به کارگردانی مهدی آقاجانی و سوزن بان به کارگردانی مهدی خرمیان به عنوان کاندیداهای این بخش معرفی شدند.
در نهایت پروانه زرین به مهدی آقاجانی برای فیلم گل و بلبل تعلق گرفت.
محمدرضا خردمندان دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی برای فیلم دوئل کسب کرد.
همچنین محمد بخشی دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی برای فیلم آریو والیبال کسب کرد.


 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.