جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان تا یک هفته دیگر - نمایش محتوای مجازی

 

 

تولیدات و آثار

تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان تا یک هفته دیگر

تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان تا یک هفته دیگر


محدودیت‌های کرونایی در استان اصفهان یک هفته دیگر تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، نتیجه حاصل از اجرای سه هفته طرح هوشمند محدودیت‌های پنج گانه در استان اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: محدودیت‌های کرونایی از فردا شنبه همانند سه هفته قبل در شهر‌های استان اعمال می‌شود.
حجت‌الله غلامی افزود: اکنون ۲۱ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان خور و چادگان در وضعیت زرد و شهرستان نطنز در شرایط قرمز قرار دارد.
وی گفت: بر این اساس در شهرستان نطنز به لحاظ قرمز بودن وضعیت، علاوه بر محدودیت‌های تردد، امکان فعالیت برای مشاغل گروه یک ممکن است و دیگر گروه‌ها مجاز به فعالیت نیستند.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد در این استان برای مناطق قرمز و نارنجی برقرار و ورود خودرو‌ها با پلاک‌های غیربومی به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است.
غلامی گفت: ورود خودروی شخصی با پلاک بومی از شهر‌های قرمز به دیگر شهر‌ها و ورود خودروی شخصی با پلاک غیربومی به شهر‌های قرمز، ممنوع بوده و متخلفان از این قانون یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.
وی افزود: همچنین ورود خودرو‌های شخصی با پلاک بومی از شهر‌های نارنجی به دیگر شهر‌ها و ورود خودرو‌های شخصی پلاک غیربومی به شهر‌های نارنجی نیز ممنوع و جریمه آن ۵۰۰ هزار تومان است.
غلامی فعالیت مشاغل در مناطق زرد به جز مشاغل گروه چهار را بدون مانع دانست و گفت: در شهرستان‌های نارنجی از جمله کلانشهر اصفهان علاوه بر مشاغل گروه یک، مجتمع‌های تجاری، بازارها، آرایشگاه‌های مردانه، مراکز فروش فرش و پوشاک و مراکز تهیه غذای بیرون‌بر و قنادی‌ها و شیرینی‌پزی‌ها و آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها فعالیت خواهند داشت و دیگر مشاغل اجازه فعالیت ندارند.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان درباره حضور کارمندان در ادارات نیز افزود: در مناطق قرمز الزامی است یک سوم، مناطق نارنجی یک دوم و مناطق زرد دو سوم از کارکنان حضور یابند.
وی با اشاره به اعمال جریمه ۲۰۰ هزار تومانی تردد شبانه و از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد گفت: این جریمه‌ها به صورت فیزیکی و نامحسوس با دوربین‌ها اعمال می‌شود و افراد لازم است تا پیش از این ساعت خود را به محل سکونت برسانند و از تردد خودداری کنند.
حجت الله غلامی به شهروندان تاکید کرد با توجه به اینکه ۲۲ شهرستان در وضعیت قرمز و نارنجی هستند و شرایط به لحاظ شیوع ویروس کرونا در استان مطلوب نیست محدودیت‌ها را جدی بگیرند و از دورهمی و حضور در اجتماعات خودداری کنند.
براساس رنگ بندی تا ۲۱ آذر امسال، شهرستان‌های اصفهان، آران و بیدگل، بویین میاندشت، خمینی شهر، خوانسار، سمیرم، شاهین شهر و میمه، شهرضا، فریدن، فریدونشهر، فلاورجان، برخوار، دهاقان، کاشان، لنجان، گلپایگان، مبارکه، نجف آباد، اردستان، تیران و کرون و نایین در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های خور و بیابانک و چادگان در وضعیت زرد و شهرستان نطنز در وضعیت قرمز قرار دارد.

آدرس کوتاه :