جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

تلاش شبکه اصفهان در حفظ آب و خاک با ارزش منابع طبیعی - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


تلاش شبکه اصفهان در حفظ آب و خاک با ارزش منابع طبیعی


مستند تلویزیونی با عنوان"ریشه در آب" با موضوع آبخیزداری و فواید آن تهیه و تولید شده است

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان در این مستند با توجه به اینکه بیش از دو دهه ، استان اصفهان با بحران خشکسالی مواجه گردیده است به راهکارهای حفظ آب و خاک پرداخته شده است و تولید این برنامه ها با پشتوانه های علمی پژوهشی ، راهکارهایی نه تنها اجتناب ناپذیرند بلکه الزامی هم می باشند.
در این راستا ، کاشت گیاهانی که به آب کم نیاز دارند در مناطقی که احتمال فرسایش و سیلاب وجود دارد و همچنین ایجاد بندهای کوچک و بزرگ برای جلوگیری از سیلاب و هدر رفت آب دو راهکار عمده محسوب می شوند.
در این مستند با بررسی عملکرد منابع طبیعی استان اصفهان در جهت حفظ خاک با ارزش منابع طبیعی استان اصفهان تلاش شده است تا با قالبی جدید نقش آبخیزداری به تصویر کشیده شود.
آب ، خاک و گیاه در کنار هم ، طبیعتی زیبا را می آفریند ولی اگر همه اینها رودرروی هم قرار گیرند ، نابودی و نیستی گریبانگیر بشر می شود. بروز سیل های سهمگین و تبدیل باران رحمت به باران زحمت ، افت سطح آبهای زیرزمینی ، پر شدن مخازن سدها از رسوبات آبرفتی ، گسترش کویرها و بیابان زایی و در نهایت از بین رفتن شرایط مطلوب محیط زیست انسانی از عواقب نابودی پوشش گیاهی و عدم مدیریت انسان به منابع آب و خاک است.
این مستند به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی و نویسندگی فرهاد بردبار ، تصویربردار امیر امان زاده و صدابرداری سعید بهرامی تولید و پخش می شود.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.